Троє школярів отруїлися насінням дурману, який нарвали просто біля школи

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 18 вересня 2014, 15:14

  • visibility 57 переглядів

Прокуратура області ініціювала проведення перевірки загальноосвітнього навчального закладу, четверо вихованців якого госпіталізовано до реанімаційного відділення з отруєнням насінням рослини дурман.

Про це Точці доступу повідомили у прес-службі прокуратури в області.

- Вчора до реанімаційного відділення Кіровоградської обласної лікарні госпіталізовано трьох неповнолітніх 13 та 14 років, та ще одного сьогодні, з попереднім діагнозом – отруєння несіннями рослини дурман, - розповідає начальник відділу прокуратури області з питань захисту прав і свобод дітей Алла Мороз. - Попередньо встановлено, що насіння дурману одна з неповнолітніх нарвала неподалік школи та на перерві перед 7-мим уроком запропонувала своїм друзям їх спробувати.

Окрім того, за словами Алли Мороз, в речах одного з підлітків було виявлено наркотичну речовину.

- Кримінальне провадження розпочато за ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України, тобто незаконне зберігання наркотичної речовини, проте це попередня правова кваліфікація події. Наразі, в реанімації залишається лише одна дитина, її стан стабільний. Життю нічого не загрожує, - додала вона.

Окрім перевірки навчального закладу, прокуратура надасть належну правову оцінку діям органів системи профілактики та безпосередньо батьків.

- В ході наглядової перевірки та безпосередньо досудового розслідування буде вивчено повноту дій адміністрації закладу, вчителів та органів системи профілактики. Головні питання, чому рослину було знищено лише після трагічного випадку, а не до початку навчального року та чому діти непомітно вжили отруйні зерна безпосередньо у навчальному закладі. Крім того, досліджуватиметься, звідки у речах дітей виявився наркотичний засіб та яким чином він потрапив до школи, - зазначила Алла Вікторівна.

- За нагоди звертаюсь до батьків, які виховують підлітків, з проханням проводити з дітьми роз’яснювальні бесіди. Рослина дурману не заборонена, як наркотичний засіб, проте її вживання може призвести до серйозних наслідків для дитячого організму та навіть до летального результату, - наголосила начальник відділу.

Хід перевірки взято на контроль керівництвом прокуратури області.