Три українських президенти вимагають у Путіна припинити агресію

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 22 червня 2014, 15:18

  • visibility 25 переглядів

Колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко написали листа президенту Росії Володимиру Путіну з вимогою припинити агресію щодо України і розпочати переговорний процес.

— Ми підписали відкритого листа до президента Росії Володимира Путіна про те, що необхідно зупинити агресію. Україна готова до переговорів, — повідомив журналістам Леонід Кравчук після покладання квітів до Могили Невідомого солдата в Києві, пише «Українська правда».

За його словами, нині важливо реалізувати розроблений мирний план президента України Петра Порошенка для нормалізації ситуації в країні.

— Ми просимо Путіна прислухатися, зупинитися і не втручатися в наші внутрішні справи, — наголосив Кравчук.

У свою чергу, Леонід Кучма зазначив, що основним завданням трьох президентів на сьогодні є підтримка в цей складний час нинішнього президента України.

— Сьогодні, на мій погляд, стоїть головне питання перед Україною: бути, чи не бути, — висловив думку він.

За словами Кучми, всі чітко розуміють, що без втручання Путіна ніякі мирні пропозиції української сторони не можуть бути реалізовані.

У зв'язку з цим, зазначив він, три президенти і ухвалили рішення звернутися до президента РФ.

Водночас третій президент Віктор Ющенко додав, що зараз триває «неоголошена війна проти України» і дуже важливо проявити солідарність із нинішнім президентом у його зусиллях із відновлення миру в країні.

Нагадаємо, 17 червня президенти України і Росії Петро Порошенко та Володимир Путін провели телефонну розмову, під час якої обговорили можливе припинення вогню в зоні бойових дій у східних регіонах України.

19 червня вони ще раз поговорили по телефону.

13 квітня 2014 року в. о. президента України Олександр Турчинов заявив, що для того, щоб зупинити розгул тероризму, організованого російськими спецслужбами у східних регіонах України, Рада нацбезпеки та оборони розпочинає широкомасштабну антитерористичну операцію з залученням Збройних Сил України.

АТО у східних регіонах країни триває й досі. Участь в операції також беруть і військовослужбовці з Кіровоградщини.