Цапюк обіцяє олександрійцям не піднімати квартплату

  • Людмила Макей
  • watch_later 8 липня 2014, 10:54

  • visibility 25 переглядів

Розміри тарифів на послуги з утримання багатоквартирних будинків та прибудинкових територій найближчим часом переглядатися не будуть, обіцяє Олександрійський міський голова Степан Цапюк.

Про це пише «Моя Олександрія».

- У найближчі півтора-два роки не будуть підвищуватися, - сказав міський голова.

За його словами, утримувати тариф вдається завдяки декільком факторам. По-перше, виправдовує себе передача внутрішньобудинкових водо-і тепломереж приватному підприємству.

- Коли ми перевели обслуговування внутрішніх мереж на приватну структуру, ми заощадили 1,4 мільйона гривень на рік. Це хороший запас для стабільності, - зазначив Цапюк.

Другий фактор, за словами Цапюка, - це реформа ЖКГ, проведена в місті три роки тому. Завдяки їй гроші не зникають у невідомому напрямку, а акумулюються на рахунку кожного окремого будинку.

- Основний момент у тому, що в нас немає сьогодні поняття "квартплата". Коли гроші збираються на розрахунковому рахунку кожного будинку, і люди ними розпоряджаються, вони самі бачать, що відбувається. Так що у нас інший підхід - не "квартплата", а пайова участь власників квартир в утриманні свого будинку. Пройде якийсь час, наприклад, два-три роки, і люди самі побачать, що подорожчали матеріали, енергоносії. І тоді вони самі скажуть, що у нас не вистачає на ремонт під'їзду, нам потрібно підняти тариф. Поки вони цього не вирішать, я підвищувати не збираюся, - прокоментував Цапюк.

Нагадаємо, три роки тому в Олександрії був змінений принцип обслуговування багатоквартирних будинків. Замість ліквідованих жеків існує одне комунальне підприємство "Житлогосп", яке виконує функції вікна-замовника. Всі кошти акумулюються на рахунках будинків.

Співробітники "Житлогосп" робіт не виконують. Вони замовляють їх у спеціалізованих підприємств. Ці підприємства прибирають територію, вивозять сміття, проводять ремонт будинків, відповідають за утримання і ремонт мереж електро-, водо-і теплопостачання. На рахунках окремих будинків накопичено по 20-30 тис. грн. Це дозволяє виконувати не тільки роботи в самому будинку, а й, наприклад, асфальтувати дорогу в дворі і т.д.

Зараз реформу планує перейняти Світловодськ.