Тимошенко порушила в Кіровограді закон про агітацію – ОПОРА

  • Людмила Макей
  • watch_later 1 жовтня 2014, 15:30

  • visibility 11 переглядів

Лідер політичної партії ВО «Батьківщина», кандидат у народні депутати Юлія Тимошенко під час перебуванні в Кіровограді (99 ОВО), грубо порушила закон України про передвиборчу агітацію сьогодні, 1 жовтня.

Про це повідомляє громадянська мережа ОПОРА.

В обласному центрі тимошенко провела зустріч із військовослужбовцями.

В окружній виборчій комісії про візит у військову частину дізналися зі ЗМІ.

Юлію Тимошенко представили військовим як лідера партії «Батьківщина».

Під час виступу політик говорила про те, що армія недостатньо матеріально забезпечена і вона зробить усе можливе, щоб це виправити.

ОПОРА вважає, що зустріч була проведена з порушенням виборчого законодавства. Зокрема, ч.2. ст. 74 «Закону України «Про вибори народних депутатів», в якій вказано обмеження щодо передвиборної агітації. Так участь у передвиборній агітації забороняється:

«У військових частинах (формуваннях), в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах передвиборна агітація обмежується. Відвідання військових частин (формувань), установ виконання покарань і слідчих ізоляторів окремими кандидатами у депутати, їх довіреними особами чи уповноваженими особами партій забороняється. Зустрічі цих осіб з виборцями організовуються відповідною окружною виборчою комісією спільно з командиром військової частини (формування) або керівником установи виконання покарань чи слідчого ізолятора з обов'язковим повідомленням не пізніш як за три дні до дня зустрічі всіх уповноважених осіб партій, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі або їх довірених осіб у відповідному одномандатному окрузі».

Як повідомили спостерігачу ОПОРИ в ОВК №99, жодних звернень про організацію зустрічі у військовій частині до них не надходило.

Ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України»: «Передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію - суб'єкта виборчого процесу» . Партія ВО «Батьківщина» є суб'єктом виборчого процесу як і кандидат у народні депутати Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, лідер партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко перебуває з візитом у Кіровограді сьогодні, 1 жовтня.