У двох мешканців Кіроворадщини підозрюють небезпечну інфекцію - лептоспіроз

  • Катерина Федченко
  • watch_later 5 серпня 2015, 10:42

  • visibility 42 перегляда

У двох жителів Кіровоградської області медики підозрюють лептоспіроз.

Про це повідомляється на сайті ГУ Держсанепідемслужби в області.

16-річна мешканка с ела Аджамки Кіровоградського району часто купалася в сільському ставку, а 49-річний кіровоградець купався та ловив рибу у річці села Софіївки Компаніївського району.

Наразі хворі перебувають на лікуванні в КЗ «Центральна міська лікарня м.Кіровограда». За місцем реєстрації випадків підозри на лептоспіроз у вогнищах проведені комплекси профілактичних та протиепідемічних заходів.

Довідка: лептоспіроз – спільне для людей і тварин небезпечне інфекційне захворювання, яке викликається мікробами – лептоспірами.

Джерелом інфекції є велика рогата худоба, свині, кози, вівці, коні, собаки, сірі пацюки, миші полівки, водяні щури, а також хутряні звірі. Мікроби потрапляють в організм людини частіше через травний тракт, а також через ушкоджену шкіру, слизову рота, носа, ока.

Людина може захворіти на лептоспіроз, купаючись у забруднених водоймах та вживаючи сиру воду з них; вживаючи харчові продукти, забруднені виділеннями хворих на лептоспіроз гризунів, а ще - при недотриманні правил особистої гігієни під час догляду за хворими тваринами чи розбиранні їхніх туш.

Лептоспіроз може призвести до тяжких наслідків для здоров’я, оскільки хвороба часто має тяжкий перебіг, з ускладненнями на нирки, печінку, очі, а інколи і до смерті хворого.