У художньому музеї відкрилась виставка робіт в'язнів, які покаялись (ФОТО)

  • Людмила Макей
  • watch_later 5 червня 2014, 13:14

  • visibility 32 перегляда

Мандрівна виставка образотворчого та прикладного мистецтва в’язнів «Переображення Господньою Любов’ю» відкрилась в обласному художньому музеї.

Про це повідомив кореспондент Точки доступу.

Організатори проекту - Пенітенціарне душпастирство УГКЦ; Державна пенітенціарна служба України; Фонд Андрея Шептицького; БФ «Карітас – Київ»; Національна спілка художників України.

До експозиції входять витвори образотворчого та декоративно-вжиткового мистецтва, а також сакральні зображення - 113 творів українських ув'язнених, переданих з пенітенціарних установ України.

За церковними уявленнями, творчість є однією з форм покаяння людини, яка здійснила злочин. Проект має сприяти суспільному діалогу та процесу реінтеграції наших співгромадян, що опинилися у місцях позбавлення волі.

У залі встановлена скринька для благодійних пожертв. Кожен відвідувач може придбати роботу, яка йому сподобалась. Кошти від продажу обіцяють передати на реабілітацію в'язнів.

ДОВІДКА. Всеукраїнська пересувна виставка «Преображення Господньою Любов’ю» у співпраці з Державною пенітенціарною службою України розпочалася у серпні 2013 року у Києві та побувала у Чернігові, Полтаві, Черкасах, Дніпродзержинську та Запоріжжі. П'яте місце серед неповнолітніх на конкурсі здобув в’язень, який надіслав свою роботу з установи Державної пенітенціарної служби України у Кіровоградській області – Кіровоградського СІЗО.

Експозиція в Кіровограді триватиме до 25 червня, після чого побуває в інших обласний центрах України.