У Кіровограді вшанували Степана Бандеру смолоскипною ходою

  • watch_later 1 січня 2016, 20:18

  • visibility 346 переглядів

1 січня 1909 року народився один із знакових лідерів укранїнського націоналізму Степан Бандера. 

Півсотні містян пройшли смолоскипною ходою у Кіровограді. Таким чином в Кіровограді відсвяткували 107-му річницю з дня народження Степана Бандери.

"Ми вважаємо цей день святом, тому запалюємо смолоскипи і проходимо ходою вулицями міста. В інші пам'ятні дати, як, наприклад, річниця бою під Крутами, ми запалюємо лампадки, бо то трагічна подія в історії. Смолоскина хода на день народження Степана Бандери - вже звичний захід", - розповідає один із активістів ВГО "Сокіл" Геннадій Маламен.

У Кіровограді хода відбувається вшосте. Учасники пройшли центральною вулицею міста з гаслами "Слава героям!", "Бандера прийде-порядок наведе", "Бандера і Шухевич - герої України", "Свободу політв'язням" і закінчили захід 

 Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту проголошення Української Держави 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року — в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері «Целленбау».У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився, і розпочав свою боротьбу.


Фото: УНН