У Кіровограді підписали Меморандум про чесні вибори (ФОТО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 7 жовтня 2014, 14:55

  • visibility 67 переглядів

Десять з чотирнадцяти кандидатів у народні депутати України по 99 округу (місто Кіровоград) зібралися за одним столом, щоб підписати спільні документи про чесну боротьбу між собою на виборах.

Меомарндумів підписано аж два - один авторства Костянтина Яринича, інший - довірених осіб Лариси Онул та Павла Топчія, передає кореспондент Точки доступу.

Кожен з десяти коротко розповів, чому підтримує документи, хоча деякі віднеслися до них з певним скепсисом. Проігнорували підписання кандидати Тетяна Бородіна, Андрій Табалов, Віталій Тельний та Олександр Петік - останній, за деякими даними, зараз відправився у зону АТО.

На завтра планується підписання ще одного меморандуму, вже с рухом "Чесно", та, можливо, звернення до Президенрта з вимогою дотриматись Закону про люстрацію та звільнити Сергія Кузьменка, голову ОДА.

Текст меморандуму:

„Підписуючи цей Меморандум, ми, кандидати в депутати, які балотуються по одномандатному округу №99, публічно підтверджуємо свої наміри проводити кампанію виключно відповідно до вимог чинного виборчого законодавства і Конституції України. Наша спільна мета –забезпечити проведення чесних і прозорих виборів народних депутатів України по одномандатному виборчому округу №99.

Ми усвідомлюємо відповідальність за долю країни, яка лежить у першу чергу на народних обранцях до вищого законодавчого органу влади. Український народ шляхом Революції Гідності сформулював свої вимоги до виконання народними депутатами їх представницьких функцій. У пам’ять про жертви злочинного режиму й суворо дотримуючись базових принципів демократії, кандидати в народні депутати по одномандатному округу №99, що підписали цей меморандум, домовились і гарантують чітко виконувати такі положення:

1. Протягом трьох днів з моменту підписання Меморандуму створити Наглядову раду у складі 8 довірених осіб кандидатів у народні депутати (або по кількості кандидатів, що підписали цей меморандум) і рівної з ними кількості представників громадськості, які не беруть участь у виборах і не працюють у виборчих штабах кандидатів у народні депутати України.

2. Делегувати Наглядовій раді право заборонити будь-яку акцію кандидата, якщо вона порушує базові принципи демократії, чинний Закон про вибори, Конституцію України, використовує адмінресурс та прямий підкуп виборців.

3. Наглядовій раді делегується право проводити щоденний моніторинг усіх акцій кандидата, а також друкованої агітаційної продукції і рекламних роликів кандидата у ефірних ЗМІ з винесенням попередження кандидату про порушення умов Меморандуму.

4. Кандидати, що підписали цей Меморандум, зобов’язуються обговорювати публічно дії та принципи інших кандидатів виключно у рамках відкритих дебатів. Наглядовій раді делегується право висловити попередження кандидату в разі порушення цього принципу.

5. Кандидати гарантують недопущення прямого чи непрямого тиску на ЗМІ та недопущення цензури у підконтрольних кандидатові ЗМІ, а Наглядовій раді делегується право моніторингу ЗМІ з винесенням попередження кандидату в разі порушення цього принципу.

6. Наглядова рада має право більшістю голосів прийняти рішення про висвітлення у ЗМІ вищеназваних порушень і висловити попередження кандидату про недотримання умов Меморандуму. При наявності трьох попереджень, що висловила більшістю голосів Наглядова рада, кандидат зобов’язується знятись з реєстрації і вийти з виборчих перегонів.

7. Депутат, що не виконав своє зобов’язання по зняттю з реєстрації і виходу з виборчих перегонів після рішення Наглядової ради, є грубим порушником цього Меморандуму і принципів демократії, що максимально широко висвітлюється у ЗМІ за результатами прес-конференції або бажанням інших кандидатів після винесення остаточної резолюції Наглядовою радою”.

Фото Олександра Козловського, Точка доступу.