У Кіровограді пільговикам можуть встановити водолічильники за кошти бюджету

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 10 листопада 2014, 13:00

  • visibility 66 переглядів

У Кіровограді пільговим категоріям населення можуть встановити прилади обліку холодної води за кошти бюджету.

Про це написав депутат міської ради Павло Топчій на Facebook.

„З 1 жовтня цього року вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409, згідно з якою встановлено нормативи користування житлово-комунальними послугами, на оплату яких держава надає пільги та встановлює субсидії.

Найбільш цікавим є те, що для користування послугами з централізованого водовідведення встановлено норму - 4 куб. метри на одну особу на місяць. У місті Кіровограді, у разі відсутності квартирних приладів обліку холодної води встановлена загальна норма – 9,8 куб. м. Відповідно до роз’яснень Міністерства ЖКГ, у разі встановлення органами місцевого самоврядування норм споживання води більшими за соціальні нормативи, для нарахування плати за послуги з централізованого водопостачання застосовується норма споживання води, затверджена органами місцевого самоврядування, а для визначення розмірів соціальної допомоги (пільг і субсидій) – соціальні нормативи.

Тобто пільговики, у яких не встановлені лічильники на холодну воду за 4,0 куб. метра отримуватимуть субсидію, а за 4,8 куб. метри води – платитимуть самі. Враховуючи тарифи, що діють пільговики будуть змушені платити додатково 57,50 грн, щомісяця.

Як варіант вирішення цієї проблеми я бачу встановлення пільговикам лічильників за рахунок коштів міського бюджету. Відповідний запит внесу на наступну сесію, сподіваюсь, депутати мене підтримають”.