У Кіровограді відкрили виставку творів місцевої художниці польського походження

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 24 жовтня 2014, 17:59

  • visibility 7 переглядів

відкриття виставки творів художниці, майстра декоративно-ужиткового мистецтва Марії Іванівни Церни, присвяченої ювілею майстрині, відбулося в Кіровоградському обласному художньому музеї сьогодні, 24 жовтня.

Про це Точці доступу повідомили у в адміністрації музею.

В експозиції представлені роботи із фондів Кіровоградського обласного художнього музею, виконані в техніці батика, які відрізняються графічністю малюнка і суворістю кольору: «В полоні весни» (2003), «Манекени» (2003), «Тихий куточок степового краю» (2005), гобелен ручної роботи «Сутінки» (2005) та чудові живописні натюрморти «Білі півонії» (2010) та «Польові квіти» (2010).

Біографічна довідка. Марія Іванівна Церна народилась 24 жовтня 1944 року в селищі Стульно Володавського району Люблінської області (Польща).

В 1945 році разом із родиною переїздить на постійне проживання до України, де з 1951 по 1961 рік Марія здобуває середню освіту.

В 1961 році майбутня художниця вступає до Вінницького училища прикладного мистецтва на факультет моделювання і конструювання одягу (педагог з фаху Ф. Усачова), яке закінчила в 1966 році. Після навчання працювала на Донецькій кондитерській фабриці та обіймала посаду інженера по художньому оформленню продукції.

З 1970 року проживає в місті Кіровограді, де працювала в художньо-виробничому комбінаті Кіровоградської організації Національної спілки художників України художником. Починаючи з 1971 року приймає участь в обласних художніх виставках, а згодом і у республіканських, і як результат плідної творчої діяльності – у 1992 році Марію Іванівну Церну приймають до Національної Спілки художників України.

У 2003 розі в стінах Кіровоградського обласного художнього музею було відкрито персональну виставку Марії Церни, у 2004 році, за мистецькі здобутки та творчий досвід майстриня стає лауреатом Кіровоградської обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно – прикладного мистецтва ім. Якова Паученка в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво».

Твори Марії Іванівни зберігаються в колекціях музеїв України та приватних колекціях України, Польщі, Канади США, Росії та Ізраїлю.