У Світловодську для біженців зі Сходу бракує грошей на сніданки

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 3 липня 2014, 12:06

  • visibility 7 переглядів

62 людини, які через військові дії вимушені були покинути свої домівки у Луганській і Донецькій областях, нині проживають у світловодському пансіонаті «Славутич».

Директор пансіонату Людмила Зубенко розповіла виданню «Світловодськ», що серед названої кількості людей, 19 сімей і 3 одиноких, з них 9 дітей віком до 6 років, 22 — від 6 до 18 років, 23 — працездатного віку і 8 пенсіонерів.

У пансіонаті виникли проблеми з майбутнім відшкодуванням витрат на харчування біженців. Спочатку було оголошено про 80 грн на добу, а через тиждень ця сума значно зменшилася: 34,40 грн — для дітей до 6 років; 42,87 — для дітей віком від 6 до 18 років; 40,60 грн — для працездатних; 31,63 грн — для пенсіонерів. З нововведенням довелося відмовити всім без винятку у сніданках.

Є нагальна потреба у продуктах харчування, ліках, засобах гігієни, телевізорах, холодильниках, пральних машинах, пилососах та миючих засобах, розповіла також Людмила Зубенко.

Кілька людей вже відгукнулися на чужу біду. Надія Мальцева організувала збір одягу і взуття, Костянтин Каспров привіз ліки і тонометр, Михайло Касьянов — телевізор і холодильник, Ірина Гайчук — телевізор.

Нагадаємо, 13 квітня 2014 року в. о. президента України Олександр Турчинов заявив: для того, щоб зупинити розгул тероризму, організованого російськими спецслужбами у східних регіонах України, Рада нацбезпеки та оборони розпочинає широкомасштабну антитерористичну операцію (АТО) з залученням Збройних Сил України.

20 червня Президент Петро Порошенко оголосив перемир’я до 22:00 27-го, але потім продовжив його ще на 72 години.

30 червня Порошенко заявив про припинення перемир’я та початок повномасштабних дій проти сепаратистів.