У заручниках у бойовиків перебувають понад 300 українців, частина з них - на території РФ - Ірина Геращенко

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 8 червня 2015, 12:13

  • visibility 6 переглядів

Уповноважений президента, представник України в підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі, народний депутат Ірина Геращенко заявляє, що в заручниках залишається більше 300 українців, частина з них знаходиться на території РФ.

"Служба безпеки України створила уточнений перелік всіх українців, які сьогодні знаходяться в заручниках у терористів, і на території Російської Федерації. Їх більше 300. Більше 1200, на жаль, у нас зниклих безвісти", - заявила І.Геращенко в ході засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО в Києві в понеділок, передає "Інтерфакс-Україна".

Вона зазначила, що українська сторона виступає за залучення Міжнародного Червоного Хреста до пошуку та ідентифікації зниклих безвісти.

При цьому уповноважена додала: "А Російська Федерація зайняла таку позицію, що для притягнення будь-кого потрібно мати згоду тих людей, яким ви хочете допомагати".

"Очевидно, що йде блокада будь-яких ініціатив, спрямованих на пошук шляхів деескалації та допомоги в гуманітарній ситуації", - сказала І.Геращенко.

За її словами, за цей місяць вдалося звільнити із заручників 5 чоловік. При цьому вона підкреслила, що це дуже мало. "Нам сьогодні дуже потрібна підтримка і тиск світу, щоб був виконаний цей пункт мінських угод і були безумовно звільнені всі заручники", - заявила уповноважений президента.

При цьому вона зазначила, що точно 11 з 300 заручників знаходяться на території Росії.

Разом з тим, вона заявила: "Ми вважаємо, що за непідтвердженими даними, за певними відомостями, за деякою інформацією, яка є у нашої служби розвідки, таких людей 30, які утримуються на території РФ".