Україна припинить вогонь на Сході в односторонньому порядку

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 18 червня 2014, 12:50

  • visibility 22 перегляда

Україна в односторонньому порядку припинить вогонь на сході країни, щоб дати можливість збройним формуванням роззброїтися, а російським найманцям залишити країну.

Про це заявив президент України Петро Порошенко журналістам у Києві сьогодні, 18 червня.

— План (мирний план Президента. — Ред.) починається з мого наказу про одностороннє припинення вогню. Негайно після цього ми маємо отримати підтримку мирного плану президента з боку всіх учасників подій на Донбасі. У дуже стислі терміни, — сказав він

За його словами, час припинення вогню буде дуже коротким, і за цей час має відбутися роззброєння з боку незаконних збройних формувань, а також наведення ладу в регіоні.

— Зі свого боку, я запропоную коридор, щоб російські найманці могли залишити зі зброєю територію України, — сказав Порошенко.

Президент наголосив, що однією із ключових позицій мирного плану врегулювання є проект змін до Конституції, що закріпить децентралізацію влади.

— Зі свого боку ми запропонуємо амністію для тих, хто складе зброю, і тих, хто не вчиняв тяжких злочинів. Зі свого боку я запропоную коридор для того, щоб російські найманці мали можливість залишити без зброї територію нашої країни, — наголосив він.

Влада також очікує на звільнення заручників.

— Ми очікуємо, що в дуже стислі терміни підтримку цього мирного плану продемонструють багато учасників цієї ситуації. Ми очікуємо, що буде звільнено заручників, негайно буде звільнено захоплені будівлі, ми очікуємо, що гарантіями безпеки жителів Донбасу скористається велика кількість людей цього регіону, — сказав Порошенко.

За словами президента, нині здійснюється ретельна підготовка до реалізації цього мирного плану.

— Ключовим елементом цього плану є перекриття держкордону. Існують величезні ризики, що припиненням вогню скористаються злочинці, — сказав Президент України.

За його словами, на сьогодні мирний план Президента передбачає 14 політичних кроків, які буде оприлюднено найближчими днями.

Нагадаємо, 13 квітня 2014 року в. о. президента України Олександр Турчинов заявив, що для того, щоб зупинити розгул тероризму, організованого російськими спецслужбами у східних регіонах України, Рада нацбезпеки та оборони розпочинає широкомасштабну антитерористичну операцію з залученням Збройних Сил України.

АТО у східних регіонах країни триває й досі. Участь в операції також беруть і військовослужбовці з Кіровоградщини.

«Інтерфакс-Україна», «Українські новини», «Українська правда», Точка доступу