Україна виділить понад 50 мільйонів євро на відновлення інфраструктури Донбасу

  • Катерина Федченко
  • watch_later 5 жовтня 2015, 15:13

  • visibility 4 перегляда

Відновлення залізничних шляхів дозволить відвести з регіону рухомий склад та вивезти звідти вантажі, зокрема, вугілля, необхідне для підготовки до зими українських електростанцій.

Міністерство інфраструктури України використає понад 50 мільйонів євро кредиту з передбачених українській стороні 500 мільйонів євро від Німеччини на відновлення транспортної інфраструктури на сході України, пошкодженої внаслідок бойових дій.

Згідно з повідомленням прес-служби міністерства, відповідна домовленість була досягнута 2 жовтня під час зустрічі в Мінінфраструктури, в якій взяли участь заступник міністра інфраструктури Микола Снітко, а також представники Федерального міністерства транспорту та цифрової інфраструктури Німеччини та Посольства Німеччини в Україні.

"Надання урядом Німеччини кредитних коштів на відновлення інфраструктури на Донбасі передбачено міжурядовим меморандумом про взаєморозуміння. У планах Мінінфраструктури – придбання двох пересувних тягових підстанцій, необхідних для відновлення залізничної інфраструктури на підконтрольних владі територіях у східному регіоні країни. Відновлення залізничних шляхів дозволить відвести з регіону рухомий склад і вивезти звідти вантажі, зокрема,вугілля, необхідний для підготовки до зими українських електростанцій", - сказано в повідомленні.

Також повідомляється, що українська сторона запропонувала направити частину коштів на відновлення і модернізацію тепловозної тяги серії 2ТЕ116 з метою її використання для вивозу вантажів з тимчасово окупованого Донбасу.

Крім того, учасники переговорів домовилися про розробку і передачу німецькій стороні детальної калькуляції ремонтних робіт. Також була досягнута домовленість щодо здійснення контролю за використанням коштів обома сторонами.

Міністерство нагадує, що в квітні 2015 року уряди Німеччини та України підписали меморандум про взаєморозуміння та надання нецільового кредиту в сумі 500 мільйонів євро, які планується спрямувати на відновлення та модернізацію інфраструктури на сході України, в тому числі нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та модернізацію об'єктів інфраструктури будь-якої форми власності.

"УНІАН"