Україна зменшить закупівлі російського газу

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 30 жовтня 2015, 11:15

  • visibility 24 перегляда

31 жовтня, згідно з брюссельськими домовленостями, Україна завершує закупівлю в російського монополіста ВАТ "Газпрому" 2 млрд кубометрів газу за ціною 227 дол.

Рішення про продовження імпорту палива залежатиме від його ціни, повідомив на форумі директорів "Диригенти змін" глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

За його словами, у листопаді Київ не припинить імпортувати російський газ, але обсяги імпорту значно скоротяться.

"Ми балансуватимемо між європейським і російським газом, щоб оптимізувати портфель закупівель", — сказав Коболєв.

Очільник "Нафтогазу" розповів, що наразі вартість європейського газу нижча від встановленої "Газпромом".

"Ми почали купувати газ на реверсі за привабливішими цінами, ніж російський. Це невеликі обсяги, але вони є", - зауважив він.

Коболєв додав, що до кінця року Україна планує отримати 500 млн дол. кредиту від Світового банку на закупівлю газу - як європейського, так і російського.

"Зі Світовим банком схема закупівлі газу поки що не затверджена. Саме це і є предметом переговорів. Ми намагаємося розширити спосіб використання грошей для обох кордонів, щоб мати максимальну гнучкість", — сказав він.

Як повідомляли, за прогнозом Коболєва, наступного року Україна зможе цілком обійтися без російського газу, обмежившись імпортом із ЄС, за умови скорочення споживання в країні та подальшого падіння цін на енергоносії.