В Кіровограді відкриють пам’ятну дошку Каролю Шимановському

  • Катерина Федченко
  • watch_later 2 жовтня 2014, 14:23

  • visibility 8 переглядів

Пам’ятну дошку Каролю Шимановському встановлять на фасаді будівлі мистецького факультету КДПУ імені Володимира Винниченка 3 жовтня.

Про це Точці доступу повідомили організатори.

Довідка. Кароль Шимановський народився в с. Тимошівці (нині Кам’янский район), у родині польських поміщиків Корвін-Шимановських.

Родина Шимановський проживала в Єлисаветграді, по вулиці Безпоповській (у подальшому перейменованій у вулицю Гоголя).

Початкову музичну освіту усі діти сім’ї Шимановських одержали у відомій Єлисаветградській музичній школі Густава Нейгауза. Пізніше свою освіту Шимановський удосконалює у провідного польського композитора Зигмунда Носковського та теоретика музики Марка Завирського у Варшаві.

На початку ХХ століття Кароль Шимановський разом з молодими польськими музикантами створює співдружність «Молода Польща в музиці», мета якої – пропаганда нової польської музики. Перший концерт, у якому були виконані твори молодих композиторів, пройшов у Варшавській філармонії 2 лютого 1906 року. На ньому звучали такі твори Кароля Шимановського, як: концертна увертюра, варіації на народну тему для фортепіано.

Серед відомих творів Кароля Шимановського – пісні, симфонії, опери, скрипкові концерти та інше.

«Український період» життя Шимановського триває до 1919 року, після чого композитор постійно проживає та працює у Польщі.

Помер Кароль Шимановський 29 березня 1937 року. Похований у Кракові (Польща).