В країні створили Національну раду реформ

  • Алла Зейферт
  • watch_later 23 липня 2014, 13:12

  • visibility 2 перегляда

Президент Петро Порошенко створив Національну раду реформ.

Про це йдеться в указі № 614 "Про забезпечення впровадження єдиної державної політики реформ в Україні" від 23 липня.

Національна рада реформ буде функціонувати як спеціальний консультативно-дорадчий орган при Президентові з питань стратегічного планування, узгодження позицій щодо впровадження в Україні єдиної державної політики реформ та їх реалізації.

Також указом Президент створив дорадчу раду реформ як консультативно-дорадчий орган, основним завданням якого є внесення пропозицій щодо здійснення реформ на основі кращого міжнародного досвіду та сприяння їх впровадженню.

Створено також виконавчий комітет реформ як допоміжний орган, основним завданням якого є підготовка пропозицій щодо стратегічного планування реформ, їх узгодженим впровадження та моніторингу реалізації реформ.

Головою Національної ради реформ є Президент, до складу ради входять голова Верховної Ради (за згодою), прем'єр-міністр і міністри Кабінету Міністрів - за погодженням з прем'єром, а також за згодою: голова Національного банку України, голови комітетів парламенту, 4 представника від громадських об'єднань, представник Консультативної ради реформ.

До складу виконавчого комітету реформ входять: заступник глави Адміністрації, до відання якого віднесені питання здійснення реформ, представник Президента в Кабміні - за посадою, а також 2 людини, кандидатури яких запропоновані прем'єром, 2 людини, кандидатури яких запропоновані спікером Ради, і одна людина, кандидатура якого запропонована головою НБУ.

Відзначається, що персональний склад Нацради реформ, консультативної ради реформ та виконавчого комітету реформ стверджує Президент.

Голова та члени Національної ради реформ, голова та члени консультативної ради реформ, директор та члени виконавчого комітету реформ беруть участь у роботі цих органів на громадських засадах.

Директором виконавчого комітету реформ призначений заступником голови Адміністрації Дмитро Шимків.

Указом доручається виконавчому комітету реформ у тримісячний термін після затвердження персонального складу комітету підготувати для розгляду Національною радою реформ проект Стратегії сталого розвитку України на період до 2020 року, передбачивши визначення стратегічних інтересів держави у правовій, економічній, соціальній, науково-технологічної, екологічної, інформаційної та інших сферах.

За матеріалами Українських новин