В очікуванні особливого статусу бойовики ДНР готуються до масштабного наступу

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 12 березня 2015, 12:10

  • visibility 508 переглядів

Самопроголошена Донецька народна республіка буде розцінювати як підготовку до наступу відсутність визначення Верховною Радою України у встановлений термін переліку територій, які належить наділити особливим статусом.

"Ми будемо фіксувати цей факт. Важлива реакція країн-гарантів і їх рекомендації, що робити в такій ситуації. Якщо Верховна Рада не затвердить цей перелік у встановлені терміни, це буде сигналом того, що Київ готує новий наступ на наші території", - заявив повпред так званої ДНР Денис Пушілін в ході засідання комітету допомоги південний схід України в Москві, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми готові до всього, але будемо намагатися уникнути військового розвитку ситуації", - підкреслив він.

Як повідомлялося, учасники тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в Україні за підсумками переговорів у Мінську підписали 12 лютого "Комплекс заходів з виконання Мінських угод". Пункт 4 цього документа свідчить: "У перший день після відводу почати діалог про модальності проведення місцевих виборів відповідно до українського законодавства та законом України" Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей ", а також про майбутнє режимі цих районів на підставі зазначеного закону. Негайно, не пізніше 30 днів з дати підписання даного документа, прийняти постанову Верховної Ради України із зазначенням території, на яку поширюється особливий режим відповідно до закону України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" на основі лінії, встановленої в Мінському меморандумі від 19 вересня 2014 ".