В Олександрії хочуть перейменувати 68 вулиць та площ міста

  • Сергій Муренець
  • watch_later 15 квітня 2015, 13:12

  • visibility 145 переглядів

Дванадцять громадських організацій Олександрії звернулися до міської влади з вимогою перейменувати або відродити історичні назви 68 вулиць, площ, бульварів та провулків міста.

Про це пишуть "Олександрійські новини".

Орієнтовний перелік відновлення історичних назв та перелік назв, які варто перейменувати, активісти вже передали до Олександрійської міської ради.

Центральний проспект Олександрії пропонується перейменувати на проспект Соборності (нині – проспект Леніна), оскільки раніше ця вулиця сполучала дві площі міста, де розміщувались православні храми – Успенський собор та Покровська церква. Згадані площі пропонується перейменувати на Соборну та Покровську, відповідно.

Також серед запропонованих перейменувань – відновлення історичних назв вулиць: Миколаївська замість Пролетарської, Ярмаркова – замість Семашка, Бульварна – замість Свердлова, Поштова – замість Першотравневої.

Пропонується також змінити і назви мікрорайонів міста, що містять у собі елементи пропаганди тоталітарного режиму: Ленінський мікрорайон замінити на Центральний, Першотравневий мікрорайон змінити на мікрорайон Старе місто, Кіровський мікрорайон на Покровський, Радянський мікрорайон – на Головківський, Куйбишевський мікрорайон – на Бойківський, Жовтневий мікрорайон – на Сторожівський.