В Олександрії міський голова програв суд Інтернет-виданню

  • watch_later 5 січня 2016, 22:25

  • visibility 216 переглядів

Сьогодні, 5 січня, Олександрійський міськрайонний суд відмовив у задоволенні позову Олександрійського міськвиконкому про захист ділової репутації проти блогу Моя Олександрія.

Засідання "про метафору" закінчилося на користь блогу.

Приводом для судового розгляду послужив заголовок статті від 6 серпня 2015 року "В Олександрії комунальний ринок анексує територію біля приватного".

Підписав позовну заяву міський голова Олександрії Степан Цапюк, який вважає, що словом "анексія" відповідач поширив "недостовірну та неправдиву інформацію". Мер вимагав спростувати пост і заплатити судові витрати в сумі 243 гривні.

Відповідач, у свою чергу, заявив, що "анексія" - це метафора і є оціночним судженням. "Відведення землі не було прийняте позитивно ні адміністрацією приватного ринку "Айсберг", ні мешканцями прилеглих будинків. Тому я, як автор, вжив для порівняння метафору  "анексія" як оціночне судження про ситуацію", - сказав в дебатах Руслан Гаврилов, автор блогу "Моя Олександрія".

Частина присутніх в залі вітали рішення суду на користь "Моєї Олександрії" оплесками. Мотиви рішення суд пообіцяв оприлюднити пізніше, проте представник позивача юрист Шіхахмедов вже заявив про намір оскаржити рішення. "75 відсотків буде подана апеляція", - прокоментував Шіхахмедов відмову в задоволенні позову.

Нагадаємо, ще один позов проти "Моєї Олександрії" стосується використання відносно Цапюка слова "пообіцяв". Друге засідання у цій справі відбудеться 26 січня в 9:00.