В Ризі починається саміт "Східного партнерства", від якого залежать європерспективи України

  • Тетяна Бложко
  • watch_later 21 травня 2015, 09:18

  • visibility 3 перегляда

Саміт триватиме 2 дні, в ньому прймуть участь лідери Євросоюзу, керівництво 28 країн-членів ЄС, а також представники шести країн ініціативи - України, Молдови, Грузії, Азербайджану, Вірменії та Білорусі.

За інформацією латвійського головування в ЄС, саміт надасть можливість оцінити прогрес, досягнутий у відносинах між ЄС та країнами ініціативи з моменту останнього саміту, який відбувся у Вільнюсі в 2013 році. 

Крім того, в рамках саміту будуть визначені подальші кроки співпраці Євросоюзу з країнами "Східного партнерства".

Лідери ЄС та країн ініціативи зможуть оцінити попереднє застосування угод про асоціацію з трьома країнами - Грузією, Молдовою та Україною, а також стан співпраці з Вірменією, Азербайджаном та Білоруссю. 

На саміті обговорюватимуться нові проекти, що представляють спільний інтерес, зокрема створення єдиної європейської економічної зони.

Ризький саміт розпочнеться неформальним робочим обідом для керівників ЄС та держав-членів "Східного партнерства". Пленарне засідання відбудеться завтра 22 травня в Латвійській національній бібліотеці.

Україна і Грузія розраховують на чіткий сигнал Євросоюзу щодо перспектив безвізового режиму з ЄС для своїх громадян, а також рішучої позиції щодо питання надання європейської перспективи країнам "Східного партнерства", що підписали Угоду про асоціацію.