В Україні можуть повністю замінити кадри у держструктурах і силових відомствах

  • Алла Зейферт
  • watch_later 11 червня 2014, 15:54

  • visibility 24 перегляда

Люстраційний комітет при Кабінеті Міністрів підготував проект закону про повну заміну кадрового складу у всіх державних структурах і силових відомствах і має намір запропонувати його Президентові Петру Порошенко для наступного внесення до Верховної Ради.

Про це на брифінгу сказав голова Люстраційний комітету Єгор Соболєв, інформують Українські новини.

"Ми підготували закон про люстрацію. В цьому законі ми пропонуємо проводити люстрацію не як звільнення окремих посадових осіб ... У новому законі про люстрацію ми пропонуємо Президенту України ініціювати набір наново всієї держави. Ця держава настільки згнила, що набагато швидше, ефективніше і дешевше заснувати її заново”, - сказав він.

Зокрема, проектом закону пропонується через відкриті конкурси набрати повністю новий склад суддів, співробітників Генеральної прокуратури та регіональних прокуратур, Служби безпеки України, всіх міністерств і державних адміністрацій.

Соболєв підкреслив, що, згідно із законопроектом, кожна людина, включаючи тих, хто в даний час є чинним співробітником держструктур, матиме право подати свої документи, кожна заявка повинна бути оприлюднена, а до складу кожної кадрової комісії обов'язково будуть входити журналісти та представники громадськості.

Голова Люстраційного комітету також поінформував, що в документі пропонується не допускати до кадрових конкурсів таких осіб: колишніх начальників комсомольських і комуністичних партійних організацій; осіб, що працювали в КДБ, які були агентами або навчалися в школах КДБ; осіб, які в часи Євромайдану займали керівні посади і не звільнилися; осіб, які підтримали окупацію Криму і раніше притягалися до відповідальності за корупцію будь-яких розмірів, а також осіб, які не можуть пояснити джерела своїх доходів або доходів членів своєї сім’ї.

Соболєв зазначив, що проект закону буде переданий Порошенку в п’ятницю, 13 червня, в 11:00, з пропозицією Президенту підписати цей закон і внести в Раду.