В Україні планують реформувати профтехучилища до нового навчального року

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 13 березня 2015, 18:31

  • visibility 36 переглядів

Глава Міносвіти виступає за створення в Україні багатопрофільних навчальних закладів на базі професійно-технічних.

В Україні замість професійно-технічних навчальних закладів будуть створені багатопрофільні професійні навчальні заклади нового типу, повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт.

Глава Міносвіти на брифінгу в п'ятницю в Києві повідомив, що зараз в Україні функціонує близько 1200 закладів профтехосвіти, практично всі вони почали функціонувати в радянський час, тому не відповідають сучасним потребам, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми повинні мати таку мережу закладів, які відповідають потребам сьогоднішнього дня ", - зазначив міністр.

На його переконання, для України кращим у цьому напрямку буде голландський досвід. "Вони теж мали дуже велику мережу навчальних закладів, але створили регіональні багатопрофільні центри професійної освіти ... Тобто на зміну невеликим закладам, які мають один профіль, вони перейшли до багатопрофільним великим закладам", - розповів міністр.

С.Квіт також висловив сподівання, що нова система професійно-технічної освіти розпочне роботу з нового навчального року. "Я сподіваюся, що це буде відбуватися досить швидко ... Сподіваюся, що з початком навчального року ми матимемо зовсім іншу систему", - сказав він.

За його словами, відповідний законопроект про реформування професійно-технічної освіти проходить узгодження в уряді.