Від сьогодні в Україні зросли зарплати та пенсії

  • watch_later 1 вересня 2015, 18:28

  • visibility 202 перегляда

Раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що з 1 вересня мінімальна пенсія буде підвищена до 1074 грн.

Крім того, за його словами, мінімальна зарплата збільшується з нинішніх 1218 грн до 1378 грн.

За словами прем’єра, підвищення торкнеться понад 3 млн працівників бюджетної сфери.

Зокрема, вчитель без категорії отримає додатково 470 грн, вчитель вищої категорії – 605 грн.

Сімейний лікар буде отримувати додатково 450 грн, а медсестра – 304 грн.

Працівники культури (наприклад, бібліотекарі) отримають додатково 348 грн, а соціальної сфери – 304 грн.

Яценюк впевнений, що завдяки такому підвищенню заробітних плат, зарплата повинна піднятися і в цілому по країні, на підприємствах усіх форм власності.

Також підвищення торкнеться 1,5 млн студентів: студенти вузів 1-2 категорії отримають додатково 112 грн надбавки до стіпеніі, студенти 3-4 категорій – 95 грн.

Матері-одиначки після підвищення будуть отримувати додатково від 350 до 727 грн. А люди з особливими проблемами додатково отримають від 100 до 200 грн. За словами прем’єра, таке підвищення стало можливо після досягнення домовленості української влади з комітетом зарубіжних кредиторів, які погодилися на реструктуризацію та часткове списання держборгу України. Яценюк розповів, що загальний фінансовий ресурс, який був потрібен для такого підвищення соціальних стандартів, становив близько 10 млрд грн.

“І ми їх знайшли. У парламент вноситься закон про підвищення соцстандартів для більш ніж 12 млн громадян України”, – підкреслив прем’єр-міністр. Як повідомив 27 серпня Яценюк на позачерговому засіданні уряду, комітет приватних кредиторів погодився списати Україну 20% боргу та відтермінувати виплату решти боргу на чотири роки. “Дефолт, на який так чекали наші вороги, не відбудеться”, – резюмував очільник українського Кабміну.