Війна з рейдерами: на Кіровоградщині створили спеціальну комісію, що розбиратиметься з державними реєстраторами

  • Оксана Березовська
  • watch_later 4 листопада 2016, 12:55

  • visibility 61 перегляд

Для боротьби з рейдерськими захоплення Міністерством юстицій України було ініційовано створення спеціальної комісії, яка розглядає скарги на дії державних реєстраторів. Про це повідомив начальник Головного територіального управління юстиції у Кіроградській області Вадим Гуцул під час спілкування з журналістами. 

Таку інформацію з місця події  передає кореспондент Точки доступу. 

Більшість рейдерських захоплень стали можливими через незаконні дії деяких державних реєстраторів, тому при Міністерстві було створено спеціальну Комісію. 

Головним її завданням, за словами начальника територіального управління, є відновлення прав людей, які постраждали від рейдерських захоплень. 

За інформацією Вадима Гуцула,  за час своєї діяльності Комісією було розглянуто близько 600 заяв з усієї України, 216 з яких було задоволено, тобто відмінено реєстрацію державного реєстратора. 

Серед задоволених заяв, за слова предствників Головного територіального управління, були потерпілі жителі Кіровоградщини з Голованівського та Вільшанського районів, а також села Злинка. 

Як зауважив Вадим Гуцул, заяви останніх були задоволені лише частково, бо на час здійснення рейдерського захоплення не відбулися зміни в законодавстві і Комісії ще не існувало. Однак Головне територіальне управління юстицій в області допомогало потерпілим наданням юридичних консультацій.  

Окрім Комісії,  що працює при Мін'юсті, на місцях створено свої,  які також розглядають скарги на дії державних реєстраторів. 

За словами заступника начальника головного територіального управління Олега Потьомкіна, комісії, створені при територіальних управліннях, займаються розглядами скарг,  що стосуються відмов у реєстрації. 

Нагадаємо, на Кіровоградщині активізувались рейдери – зафіксовано кілька спроб захоплення землі та урожаю.