Військовий комісар пояснив, кого саме призвуть до ЗСУ під час ІІІ хвилі мобілізації

  • Алла Зейферт
  • watch_later 30 липня 2014, 14:36

  • visibility 134 перегляда

Військовий комісар Кіровоградського обласного військового комісаріату Ярослав Кучер розповів, хто саме підлягає призову під час третьої хвилі мобілізації до лав Збройних Сил України для участі в АТО, передає кореспондент Точки доступу.

За словами Кучера, мобілізації підлягають військовозобов’язані особи, які уже проходили строкову службу, і ті, які через певні причин її не пройшли, але за станом здоров’я придатні для її проходження. Підлягають призову особи призовного віку – строковики, та особи, перебачені статтею 23 Закону України про мобілізацію та мобілізаційну підготовку.

Зокрема, ті особи, які мають на утриманні п’ятьох та більше дітей, мобілізації не підлягають.

- Але разом з тим, у нас є така колізія в законодавстві – в законі про військовий обов’язок і військову службу написано, що службі підлягають звільненню від строкової служби особи, які мають на утриманні трьох і більше дітей, - зазначив Кучер. - Таким чином ми будемо намагатися не призивати осіб, в яких троє і більше дітей. Переваги все одно будуть надаватися тим, хто має якийсь рівень військової освіти, тому що це вже третя хвиля мобілізації і ми вже знаємо, яких фахівців не вистачає. Але, разом із тим, у нас є такі формування, які не потребують спеціальної підготовки. Ми зараз будемо проводити кампанію по набору – в основному, із числа добровольців, - хто проходив раніше службу у державній прикордонній службі, у високомобільних десантних військах. В таких зараз є потреба.

За словами заступника військового комісара Кіровоградського обласного військового комісаріату по роботі із особовим складом та громадськістю, полковника Миколи Ржепецького, армія зараз потребує фахівців зенітно-ракетного комплексу, механіків танків і БМП та спеціалістів артилерії. Зараз проводиться відбір спеціалістів, які знаходяться на Кіровоградщині. Після того, як вони скомпонуються в команди, їх направлять на навчальний центр в місто Десна для проведення підготовки і залучення до операції.