Вода у колодязях області смертельно небезпечна

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 23 червня 2014, 13:37

  • visibility 24 перегляда

Близько п'ятдесяти відсотків громадських колодязів у області, з яких населення споживає воду, за результатами лабораторних досліджень, мають підвищений вміст нітратів.

Про це на сьогоднішній апаратній нараді в облдержадміністрації повідомив начальник Головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області, головний державний санітарний лікар Кіровоградської області Святослав Протас, передає кореспондент Точки доступу.

Причин є декілька, але головна — більшість цих джерел безгоспна, а органи місцевого самоврядування відмовляються брати їх на баланс та підтримувати необхідний санітарний стан.

Вживання такої води, особливо дітьми до одного року, може призвести до важких захворювань аж до летальних наслідків, зазначив Святослав Протас.

Нагадаємо, за даними Кіровоградського місцевого осередку Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА86», який проводив аналіз ситуації щодо забезпечення рівного права на воду та санітарію на рівні у Кіровоградській області з листопада 2013 по січень 2014 року, жителі сільської місцевості Кіровоградщини практично позбавлені доступу до безпечного водопостачання та послуг каналізації.