ВР прийняла законопроект про податкову реформу

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 25 грудня 2014, 13:50

  • visibility 49 переглядів

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про податкову реформу.

За прийняття законопроекту №1578 проголосували 258 депутатів при мінімально необхідних 226.ю інформують «Українські новини».

Відповідний законопроект передбачає встановлення єдиної ставки за користування надрами, електронне адміністрування ПДВ, обмеження розрахунку готівкою сумою в 15 мінімальних зарплат (близько 20,3 тис. Гривень).

25 грудня Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики рекомендував парламенту прийняти податкову реформу з низкою змін.

Профільний комітет рекомендував вилучити з змін до Податкового кодексу норму про безспірне списання коштів з рахунків банків без рішення суду, норму про обмеження віднесення 30% вартості товарів на валові витрати і обмеження відшкодування ПДВ при експорті зерна.

Рекомендується також відмовитися від загального декларування доходів громадян ("нульове" декларування, 30% податок на різницю витрат над доходами).

Разом з тим, з податкової реформи вилучається пункт про підвищення податку на нерухомість і пасивного доходу.

Запропоновано не вводити п'ятивідсотковий податок на спадщину (перша лінія споріднення) при сумі понад 1 млн гривень і вилучити норму про обов'язкове використання РРО.