Як стати «зеленим чоловічком» у Кіровограді?

  • Сергій Муренець
  • watch_later 29 травня 2014, 15:24

  • visibility 108 переглядів

Відразу наголосимо: жодних інструкцій, як долучитися до сепаратистських загонів чи зареєструвати однойменний бренд, як це, наприклад, хоче зробити підприємець із Росії, який уже подав відповідну заявку до Роспатенту, Точка доступу не пропонуватиме. Розповімо лише про те, як і де можна захищати місто та державу від ворогів.

Політична нестабільність у державі, сепаратизм на сході та загроза зовнішньої агресії стали родючим підґрунтям для воєнізації українського суспільства. Протягом останніх місяців напівсилові офіційні та неофіційні формування з'являлися як гриби після дощу, тож сьогодні на них не вистачає добровольців.

В Кіровограді, наприклад, уже понад місяць не можуть набрати співробітників для однойменного батальйону патрульно-постової служби. А ще довелося демонтувати встановлені на в'їздах до міста блокпости, бо через мобілізацію до Збройних Сил там не було кому чергувати.

Скільки ж захисних формувань у Кіровограді, що вони пропонують для охочих стати в їхні лави та як, власне, можна до них приєднатися?

Самооборона

Тут можна навчитися влучно кидати ножі, прийомам рукопашного бою, швидко розбирати та збирати автомат. Це про кіровоградську Самооборону. Це громадське формування з хлопців у камуфляжі виникло в місті відразу після революційних подій у державі. Туди увійшли переважно активні учасники Майдану.

Відтоді вони почали брати участь у патрулюванні вулиць міста спільно з міліцією, а згодом в чергуванні на блокпостах поблизу Кіровограда. З розвитком військових подій на сході України завдання самооборонівців дещо підкоригували. З добровольців там сформували дві роти: одна вже бере активну учать у боях з терористами в складі кіровоградського територіального батальйону №17, який створили наказом Міністерства оборони України, інша — проходить вишкіл у столиці в складі спецпідрозділу «Золоті ворота» та готується до виконання поставлених завдань.


Всі, хто бажає долучитися до Самооборони, можуть цілодобово звертатися до її військового містечка на території парку ім. Пушкіна (Козачий острів) або телефонувати за номерами 067-154-02-24, 099-135-06-95.


army

Народне ополчення

Натренуватися у стрільбі по мішенях та навчитися поводитися з «гарячою» зброєю можна в громадському об’єднанні «Народне ополчення». В Кіровограді воно виникло в квітні, коли над державою нависла реальна загроза військового вторгнення з боку Росії. До формування увійшли представники Спілки воїнів-інтернаціоналістів, обласної організації «Української федерації хортингу», Самооборони, громадського об'єднання «Бастіон», асоціації фермерів Бобринецького району, Кіровоградської міської та обласної козацьких формувань «Полк січових стрільців», «Козаки Інгулу»,  ГО «Біом».

Кінцева мета ополченців — ведення при військовому положенні в країні партизанських дій на території області, якщо, звичайно, це буде необхідно. Як повідомив координатор утворення Сергій Шишкін, зараз завершується процедура реєстрації формування як громадської організації, щоб у подальшому її члени могли на законних підставах долучитися до спільного з міліцією патрулювання кіровоградських вулиць. Їх обіцяють забезпечити формою та розпізнавальними шевронами.


Вже сьогодні понад чверть особового складу ГО «Народне ополчення» увійшли до тербатальйонів Збройних Сил №17 та №34, тому через поріділі ряди формування чекає на нових добровольців. Звертатися можна в кабінет №12 на першому поверсі приміщення облдержадміністрації з 9:00 до 13:00 години або телефонувати в цей час за номером 096-281-40-90.


Рух опору

Майже одночасно з народним ополченням у Кіровограді виник і Рух опору — єдине напіввійськове формування, яке створили на базі партійної організації. Головне його завдання – кадрова робота. Тобто, підбирати підходящих за віком людей, які служили раніше в Збройних Силах або інших силових структурах, мають досвід участі в бойових діях чи миротворчих операціях, а також успішно пройдуть медогляд для бригад територіальної оборони: Харківської, Дніпропетровської та Запорізької.

— До нас з усієї України через військкомати приїжджають люди, ми їх направляємо до військово-навчального центру в Канатовому. Там вони проходять підготовку, вчаться поводитися зі зброєю, потім їх забирають до Збройних Сил, — розповів керівник обласного штабу Микола Ліпко.


Охочі записатися в лави добровольців Руху опору можуть зателефонувати за номерами 067-707-95-45, 050-742-38-20.


Батальйон «Кіровоград»

Тих, хто хоче захищати рідне місто зі зброєю та ще й за пристойну заробітну плату, чекають у спецбатальйоні територіальної оборони «Кіровоград», який досі формується з добровольців при Управлінні внутрішніх справ в області. Фактично це підрозділ патрульної служби міліції особливого призначення. На службу до нього запрошують усіх охочих громадян, які досягли 18-річного віку, мають повну загальну середню освіту та здатні за своїми моральними якостями, фізичною підготовкою й станом здоров’я виконувати покладені на міліцію завдання зі збереження громадського порядку.

Як повідомив начальник УМВС в області Анатолій Вітюк, до батальйону вже зарахували 122 співробітника, більшість із яких пройшли  первинну перепідготовку. При цьому планується набрати 200 людей. Усі отримають формений одяг та зброю.

— Для наповнення батальйону серйозно спрощено вимоги до кандидатів, — зазначив Анатолій Вітюк. — Якщо раніше добровольці з цивільних повинні була пройти як мінімум шість місяців підготовки, щоб вивчити нормативну базу і навчитися поводитися зі зброєю, то зараз цей термін скорочено всього до п’ятдесяти годин.

Службу в батальйоні можуть проходити навіть колишні правоохоронці, які вже вийшли на пенсію. Внесені зміни до законодавства дозволяють їм одночасно отримувати зарплату, а це 4 тисячі 200 гривень, та зберегти пенсійне забезпечення.


Керівником батальйону «Кіровоград» є В’ячеслав Шевченко, а записатися туди добровольцем можна, зателефонувавши за номерами 095-234-19-50, 066-336-46-17 або ж написавши електронного листа на адресу kadru_umvs@ukr.net.


Регулярна армія

За густотою громадських та бюджетних силових формувань дещо в тіні залишились Збройні Сили. Туди сьогодні продовжують набирати не лише добровольців, а й військовозобов'язаних. На сьогодні на Кіровоградщині завершується формування 34-го батальйону територіальної оборони ЗСУ. Перший — 17-й, у складі понад 400 осіб, — вже виконує бойові завдання на Сході.

Разом із цим під час весняного призову в області до армії візьмуть втричі більше юнаків, ніж минулого року. Як повідомив заступник обласного військового комісара підполковник Олександр Робул, ця цифра складає близько 1700 осіб проти попередніх 500. До того ж на Кіровоградщині поки що не демобілізуватимуть солдатів-строковиків, які б мали влітку повернутися до цивільного життя.

Що далі?

Як бачимо, для охочих стати на захист України є чималий вибір. І це лише в межах Кіровограда та області.  Якщо ж додати сюди батальйони добровольців «Дніпро», сформованого Ігорем Коломойським, «Донбас» — Дмитром Ярошем, «Україна» — Олегом Ляшком, то можливості лише ширшають. Питання лише, чи зможуть усі ці воєнізовані структури разом гарантувати безпеку як держави, так і конкретного міста. І чи не призведе це навпаки до роздробленості, коли паралельно діятимуть кілька формувань і у кожного з них буде свій господар?

Цілком можливо, такі думки вже почали закрадатися й у голови можновладців. Цього тижня виконавчий комітет Кіровоградської міськради відмовився затвердити статут громадської організації «Козацьке громадське формування з охорони громадського порядку "Полк січових стрільців міста Кіровограда"». Своє рішення пояснили тим, що новообраний Президент може переглянути ставлення до появи подібних формувань.