З 1 січня кіровоградці зможуть отримати біометричні паспорти

  • Катерина Федченко
  • watch_later 12 грудня 2014, 17:00

  • visibility 59 переглядів

Міграційна служба Кіровоградщини готується до початку оформлення біометричних паспортів.

Про це Точці доступу повідомили в прес-службі УДМС України в Кіровоградській області.

З 1 січня 2015 року в Україні розпочнеться оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм.

В Управлінні Державної міграційної служби в Кіровоградській області наразі встановлюється обладнання, необхідне для оформлення біометричних паспортів для виїзду за кордон.

Планується встановлення такого обладнання і в деяких районних центрах області.

- Процедура оформлення біометричних паспортів та перелік для необхідних документів майже не зміниться. Лише підпис особи буде проставлятись на спеціальному електронному планшеті та вноситись до чіпу відбитки пальців рук, - говорить начальник УДМС України в області Володимир Гончаренко.

Закордонні паспорти, оформлені до 1 січня 2015 року, зберігатимуть чинність до завершення строку їх дії. Замінювати їх на біометричні не обов’язково, громадяни зможуть подорожувати і надалі з нині діючими документами. Окрім того, з наступного року можна оформити і звичайний паспорт для виїзду за кордон без електронного носія, а також відмовитися від внесення на чіп відбитків пальців рук.

З 2015 року дітям видаватимуться закордонні паспорти, а не проїзні документи дитини, як було до цього часу. Діти до 16 років отримуватимуть паспорт строком на 4 роки, з 16 років – на 10 років. Документи оформлюватимуться протягом 20 робочих днів у звичайному режимі, та протягом 7 робочих днів у прискореному.