З настанням весни 300 працівників обллісгоспу готуються захищати ліси від пожеж

  • Сергій Муренець
  • watch_later 17 березня 2015, 11:40

  • visibility 8 переглядів

З метою недопущення виникнення лісових пожеж на території Кіровоградської області протягом весняно-літнього пожежонебезпечного періоду 2015 року вживатиметься низка заходів.

Про це Точці доступу повідомили у прес-службі Кіровоградського ОУЛМГ.

Обласне управління лісового та мисливського господарства контролюватиме неухильне виконання спільного наказу облуправління, управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в області та управління Міністерства внутрішніх справ України в області «Про організацію протипожежного захисту лісового фонду України на території Кіровоградської області протягом весняно-літнього пожежонебезпечного періоду 2015 року та охорону лісів від незаконних рубок».

На випадок гасіння великих пожеж розроблено Мобілізаційно-оперативний план ліквідації лісових пожеж, залучення сил та засобів ОУЛМГ, УДСНС в області та інших підприємств. Нині відбувається організація роботи спеціальних рейдових бригад за участі працівників УДСНС, правоохоронних органів та Держекоінспекції в області з метою виявлення порушників пожежних вимог та притягнення їх до відповідальності.

Протягом пожежонебезпечного періоду у лісах Кіровоградщини забезпечуватимуть охорону та захист лісу близько 300 працівників лісового господарства. В їхньому арсеналі два пожежних автомобілі і два - пристосованих для гасіння пожеж; два лісових пожежних модулі; 83 ранцевих лісових вогнегасники; дев’ять мотопомп; первинні засоби пожежогасіння. У всіх лісництвах діють команди пожежогасіння, створено пункти протипожежного інвентарю. У Світловодському лісгоспі, на базі Крилівського лісництва, діє лісопожежна станція. Три лісогосподарських підприємства оснащені системами відеоспостереження, за допомогою яких контролюється ситуація у хвойних насадженнях.

У 2015 році у лісогосподарських підприємствах заплановано провести облаштування 425 км мінералізованих смуг та здійснити догляд за ними протяжністю 2 080 км. На період пожежної небезпеки створено резерви паливно-мастильних матеріалів не менш ніж по 200 л у кожному лісництві.

З профілактичною метою у лісових насадженнях, уздовж автомобільних доріг буде встановлено інформаційні стенди наглядної агітації. У засобах масової інформації та під час рейдів поводитиметься роз’яснювальна робота по недопущенню виникнення пожеж у лісових масивах.

Крім того, весь час, поки триватиме пожежонебезпечний період, у структурних підрозділах цілодобово чергуватимуть відповідальні працівники. В обласному управлінні діє гаряча телефонна лінія та налагоджено постійний зв'язок із лісовою охороною усіх лісогосподарських підприємств з метою швидкого реагування та координації дій на випадок пожежонебезпечних ситуацій.

Захисники лісів Кіровоградщини закликають жителів області бути вкрай обачними з вогнем під час відпочинку в лісі, берегти природу від небезпеки. Пожежа несе загрозу для лісу і його мешканців.