Закон про люстрацію вступив в силу

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 16 жовтня 2014, 11:01

  • visibility 21 перегляд

Закон "Про очищення влади" (про люстрацію) вступив в силу.

Закон був опублікований в офіційній парламентській газеті "Голос України" 15 жовтня, і вступає в силу на день, наступний за днем опублікування.

Відповідно до закону, заходи з люстрації застосовуються до вищих чиновників: прем'єр-міністру, міністрам, керівників центральних органів виконавчої влади, голови Адміністрації Президента, керівників Державного управління справами, секретаріату Кабінету Міністрів, урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики, генеральному прокурору, голови Служби безпеки України, керівництва силових відомств, їх перших заступників і заступників, посадових осіб Збройних сил, керівництва Вищої ради юстиції (ВРЮ), органів судової влади.

Також відповідні заходи застосовуються до начальницького складу органів внутрішніх справ, посадових осіб прокуратури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони, Національного банку, членів Центральної виборчої комісії, державних регулюючих комісій, керівників окремих державних підприємств, інших посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування (за винятком виборних посад), а також до претендентів на заняття всіх вищеперелічених посад.

Відповідно до закону вводиться заборона на зайняття зазначених посад протягом 10 років особами, які в період з 25 лютого 2010 року за 22 лютого 2014 строком більше 1 року займали посади, зокрема, Президента, прем'єра, першого віце-прем'єра, віце-прем'єра, міністра, керівника центрального органу виконавчої влади, їх перших заступників, генерального прокурора, керівника силового відомства, секретаря Ради національної безпеки і оборони, їхнього першого заступника або заступника (включаючи замміністра внутрішніх справ).

Також така заборона поширюється на членів ВРЮ (за винятком голови Верховного Суду), керівників та заступників керівників самостійних структурних підрозділів та територіальних органів силових відомств, голів обласних і міських державних адміністрацій, їх заступників, голів райадміністрацій, начальника Генерального штабу, командувачів різними родами військ і їх заступників.

При цьому, виходячи з перерахованого, заборона не поширюється на осіб, які в зазначений період обіймали посади заступників міністра (за винятком замміністра внутрішніх справ).

Аналогічна заборона діятиме щодо осіб, які займали вищеперелічені посади менше 1 року, але включаючи період з 21 листопада 2013 по 22 лютого 2014 року, і не звільнених за власним бажанням.

Це обмеження також буде поширяться на тих, хто в зазначені терміни займали посади заступника міністра, члена державної регулюючої комісії, співробітників правоохоронних, слідчих органів, прокуратури, суддів, які брали участь у затриманні та притягненні до відповідальності осіб, згодом звільнених законом про амністію.

Крім цього, люстрації підлягають особи, що займали посади в Комуністичній партії Союзу Радянських Соціалістичних Республік або однієї з союзних республік, починаючи від секретаря районного комітету і вище, в комсомольських організаціях, працювали в органах Комітету державної безпеки

Також люстрації підлягають засуджені чиновники і співробітники правоохоронних органів, які співпрацювали з іноземними спецслужбами, які закликали до порушення територіальної цілісності України, які допустили порушення прав і свобод людини, визнані Європейським судом з прав людини.

Крім цього, люстрації підлягають чиновники, які подаватимуть недостовірну інформацію про майно в деклараціях про доходи, або ж вартість майна яких буде не відповідати рівню законних доходів за період перебування на посаді.

Керівники профільних відомств повинні будуть протягом 10 днів з моменту набрання чинності законом звільнені з займаних посад осіб, які підлягають люстрації, або ж направлені до органу, в чиїй компетенції знаходиться звільнення, відповідні документи.

За матеріалами „Українських новин”.