Знайомі все обличчя: громадські активісти дослідили, де працюють мільйонери Кіровоградщини

  • Оксана Березовська
  • watch_later 23 червня 2016, 12:15

  • visibility 347 переглядів
  • thumb_up 1 лайк

Громадські активісти ГО "Дніпропетровського координаційно-експертного центру з питань регулярної політики" за підтримки міжнародного форду "Відродження" провели моніторинг правдивості декларацій посадовців прокуратури, поліції та фіскальної служби в різних областях країни.  Результати цього дослідження представив кіровоградський експерт Анатолій Стоян сьогодні, 23 червня.

Під час моніторингу було проаналізовано 323 декларації посадовців в 20 областях України. Серед них 121 – працівників ГУ ДФС, 107 – працівників обласних прокуратур та 95 – посадовців національної поліції.

Як зазначив Анатолій Стоян, найбільш відкритим виявилося керівництво фіскальної служби, яке розмістило свої декларації на офіційному сайті у вільному доступі, хоча закон не зобов'язує їх це робити. В той же час, за словами експерта, цікавою закономірністю стало те, що  саме у представників фіскальної служби більшість статків оформлено на близьких родичів. Найскладніше громадським активістам було отримати відомості з декларацій обласних прокурорів, які неохоче ділилися такою інформацією.

Читайте також: у Кірoвoгрaді зaтримaли керівникa «Укрпoшти», щo вимaгaв «відкaт» у перемoжця тендеру.

Згідно результатів моніторингу, найбільше мільйонерів – серед керівництва фіскальної служби – 10,7 відсотків від загальної кількості вивчених декларацій. Зокрема, у членів сім'ї в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Тетяни Гавренкової задекларовано 1 млн. 159 373 тисячі грн. 

В той же час серед прокурорів і правоохоронців офіційних мільйонерів менше – 5,6 і 2,1 відсотка відповідно.

Як не дивно, серед улюбленців фортуни також виявились працівники ГУ ДФС та судді. Так, згідно декларації за 2015 рік суддя господарського суду Кіровоградської області Віта Кабакова разом з членами сім'ї отримали у вигляді призів, виграшів та подарунків 3 млн. 53 915 тис. гривень, а перший заступник начальника ГУ ДФС в області Дмитро Афонін – 58 тис. 400 грн.

Крім того, серед кіровоградських чиновників чимало великих землевласників, особливо це стосується суддів. Наприклад, суддя Апеляційного суду Тетяна Сукач та суддя Господарського суду Євгеній Наливайко – власники земельних ділянок площею понад 100 тис. кв метрів.

Як показали результати дослідження, не зважаючи на великі статки, 6,6 відсотка керівництва фіскальної служби – безхатченки, так як не мають у власності ні квартир, ні будинків. Не має власного житла і перший заступник прокурора Кіровоградської області Анатолій Гой, хоча у власності його сім'ї задекларовано два авто марок "Мерседес" і "Фольксваген". 

За словами громадського діяча Анатолія Стояна, головним завданням моніторингу було порівняти невідповідність стилю життя задекларованим доходам, а також контроль за чиновниками для профілактики їх корупційної діяльності.