Володимир Зеленський: "Слуга народу", передвиборча програма та декларація кандидата (ФОТО)

 • Редакція Точки Доступу
 • watch_later 18 лютого 2019, 18:30

 • visibility 587 переглядів

Укpaїнa обиpaтиме нового Пpезидентa 31 беpезня 2019 pоку. Точкa доступу продовжує спеціaльну pубpику, де знaйомить із кaндидaтaми в Пpезиденти тa їхніми пеpедвибоpчими пpогpaмaми. У попередніх матеріалах ми вже розповіли про Ігоря ШевченкаСергія КаплінаВалентина НаливайченкаАндрія Садового, Анатолія ГриценкаВіталія СкоцикаЄвгена МураєваГеннадія БалашоваРомана Насірова, Віталія КупріяРомана БезсмертногоОльгу Богомолець та Олега Ляшка.

#1

Біографія

Народився 25 січня 1978 року в Кривому Розі.

Навчався у Криворізькому економічному інституті.

Кар’єра: у студентські роки Зеленський захопився КВН, створив театр мініатюр "Беспризорник". Вступив у криворізьку команду КВН "Запоріжжя – Кривий Ріг – Транзит". Трохи пізніше з’явилась команда "Збірна Кривого Рогу", а потім – команда "95 квартал". Зеленський став у команді капітаном, актором та автором більшості номерів.

З 1999 року "95-й квартал" 4 роки виступав у Вищій лізі КВН, тож учасники команди практично жили у Москві і постійно гастролювали по країнах СНД. Окрім жартів для команди, Зеленський писав сценарії для корпоративних свят, телепередач, концертів.

У 2003 році між "95 кварталом" та компанією "Амік", яка керувала КВНом, спалахнув конфлікт. Полягав він у тому, що Зеленському запропонували залишитись у КВН на посаді автора та редактора, але без команди. Зеленський відмовився і покинув КВН разом із командою.

Після цього "95 квартал" почав готували серію концертів з найкращих номерів команди для телеканалу "1+1". Водночас Зеленський вів кулінарне шоу "Містер Кук". А в 2005 році на телеканалі "Інтер" стартувало телешоу "Вечірній квартал". Зеленський був його ідеологом, автором, режисером і провідним актором.

Команда "95-й квартал" переросла у "Студію Квартал-95". Її власниками є сам Зеленський, Борис Шефір і Сергій Шефір. Студія почала випускати ще низку проектів, окрім "Вечірнього кварталу", – "Бійцівський клуб", "Україно, вставай". Автори студії писали сценарії для телепередач "Пісня року", "Полундра", мюзиклів "За двома зайцями", "Три мушкетери", "Дуже новорічне кіно, або ніч у музеї", фільмів, корпоративів.

Щодо участі Зеленського у телепроектах, то він є актором та автором "Вечірнього кварталу", був ведучим "Бійцівського клубу", "Містера Кука", "Пісні року", "Службового романсу", учасником "Форту Буайяр", "Танців з зірками", ведучим Crimea Music Fest, "Хочу у Віагру", є суддею та коміком у "Розсміши коміка", ведучим програми "Київ Вечірній", суддею шоу "Вишка", є ведучим "Ліги сміху".

Зеленський також є сценаристом, продюсером та актором низки фільмів та кіномюзиклів. Найвідоміші з них – "Свати", "Слуга народу" (1 та 2), "Кохання у великому місті" (1 та 2), "Службовий роман. Наш час", "8 перших побачень", "8 кращих побачень", "Я, ти, він, вона".

У 2010 році майже всі акції "Студії Квартал-95" викупила офшорна компанія Art Fox Studios. У Зеленського лишилась символічна одна сота відсотка. У 2018 році, за кілька днів до заяви Зеленського про участь у виборах президента, у реєстрі Міністерства юстиції змінилися кінцеві власники "Кварталу". Ними знову стали Зеленський та брати Шефіри, які заснували студію, а також довірена особа бізнесмена Ігоря Коломойського Тімур Міндіч.

Згідно з розслідуванням програми "Схеми", на сьогодні у Зеленського через посередників є 3 російські компанії, які займаються виробництвом фільмів і телевізійних програм у Росії: "Вайсберг Пікчерс", "Платинумфільм" і "Грін Філмс".

Одружений, має двох дітей.

#2

Що відомо про Володимира Зеленського

Як повідомляє видання "Гал.інфо", у парадокс Володимира Зеленського складно повірити. Він найменш досвідчений та водночас один із найрейтинговіших кандидатів. Шоумен справді має великі шанси перемогти та широку підтримку. І це далеко не жарт. Хоча дуже багато часу Зеленський та його похід у президенти саме так і сприймався – несерйозно, саркастично, іронічно. Багато українців легковажно оцінювали такий варіант і байдуже говорили: "якщо краще не заживем, то хоч посміємось". Цю фразу найчастіше озвучували люди, які не люблять ходити на вибори або розчаровані владою. Тому вони легко повірили в месію, який звертався до них із телеекранів в образі звичайного вчителя історії. 

Неформальний з'їзд партії "Слуга народу", де висунули Зеленського в президенти

Про імовірне балотування Зеленського заговорили після виходу серіалу "Слуга народу", де герой, якого він зіграв, постав на екранах еталонним главою держави. Чимало українців подумали, що державі потрібен аналогічний керівник. Чесний, правдивий, кандидат з простого народу, який готовий садити корупціонерів і розстрілювати поганих політиків. Але це було 3 роки тому. Тоді розмови про Зеленського-президента були не більше, ніж роздутими чутками.

Безспосередньо в політику лідер "95 Кварталу" прийшов нещодавно. Відправною точкою можна вважати його новорічне привітання на "1+1", яке показали замість виступу Петра Порошенка. Комік одразу ж відхрестився від цього, назвавши ситуацію "технічною помилкою". Нібито телеканал щось наплутав. Проте керівництво каналу стверджувало, що все було за планом.

Ця «нестиковка» не єдина за зовсім коротку кар’єру політика. Тут варто згадати плутанину Зеленського щодо його бізнесу в Росії. Спочатку він стверджує, що його нема, далі журналісти "Схем" доводять, що Зеленський бреше. Згодом в інтерв’ю "Українській правді" комік говорить, що бізнес все-таки є, але він ось-ось з нього вийде. Хоча до того заявляв, що розірвати контакт не може, щоб не віддавати росіянам свої гроші. Приблизно так виглядала ситуація, яка завдала першого серйозно удару по образу "слуги народу".

Тоді чимало експертів та оглядачів заговорили, що фігура Зеленського дуже легко похитнулася. Він не зміг себе правильно захистити і вийшов із ситуації як мінімум злукавивши. Проте далі було гірше – Зеленського почали запитувати про війну на Донбасі.

Ще до своєї офіційної заяви про балотування артист дав інтер’ю Гордону, в якому пояснив, що готовий домовлятися з Путіним. Зеленський уявляв це приблизно так: ми їм свої умови, Росія нам свої – десь посередині зійдемось та зупинимо війну. Через кілька тижнів він повторив свою позицію, проте не виключив переформатування Мінських угод, які до того вважав недієвими. Тоді ж Зеленський категорично висловився проти амністії для бойовиків. Паралельно він назвав Росію агресором, а ДНР/ЛНР маріонетками Кремля. Такі хаотичні думки та пропозиції далекі від чіткої позиції, яку має мати Верховний Головнокомандувач країни. Сьогодні він готовий домовлятися "хоч з чортом лисим", а завтра розраховуватиме на міжнародних партнерів. З одного боку він категоричний щодо амністії та обіцяє вимагати відшкодування від агресора, а з іншого, "десь на серединці зійдеться". До цього всього, його опоненти стали активно маніпулювати зверненням Зеленського 5-річної давності. Там він був готовий на колінах просити Путіна не ставити на коліна Україну. На додачу він сказав, що українці та росіяни – братні народи.

Власне, некомпетентність у серйозних державних питаннях та відсутність досвіду є головними недоліками Зеленського, які чудово використовують проти нього. Наразі він мовчить про людей, які займуть ключові посади в разі його перемоги. Тут причини можуть бути різні: по-перше, артист може просто тримати інтригу, що він доволі добре вміє робити; по-друге, не виключено варіант про вплив олігарха Коломойського, який в разі перемоги Зеленського просто поставить своїх людей; по-третє, відсутність політичного бекґраунду лідера "Кварталу". У цьому випадку команда Зеленського укомплектується новими обличчями, появу яких у політиці він вважає своєю головною метою.

Проте чимало українців чекають від Зеленського конкретних та звичних для всіх політичних заяв. Вони хочуть, щоб артист розкрив карти: розповів про призначення чи перші кроки на посаді президента. Або ж банально "мочив" своїх конкурентів. Але комік цього не робить, адже має одну рису, яка не дозволяє ставити його поряд із класичними старими політиками. Це несистемність. Через неї Зеленський випадає із неписаних правил українських політичних ігор. Судити його за цими правилами вже не можна, адже лідер "Кварталу" абсолютно нова людина, на яку не поширюються всі ці механізми політичної боротьби, тиску, контрагітації та брудного піару. 

Реклама серіалу чи агітація партії та Зеленського?

Проте потрохи несистемність Зеленського втрачає свою магічну силу. Він змушений прогинатися під добре напрацьовані політичні важелі. Донедавна комік легко користався цим під час своєї агітації, даючи одночасно платні та благодійні концерти. Також він активно використовував бренд серіалу "Слуга народу", щоб піарити себе та однойменну політичну партію. З одного боку, це ж просто благодійні концерт, а з іншого боку – такий самий підкуп виборців як стара-добра гречка. Так само зі "Слугою народу". Хто ж буде розбиратися: це реклама нового сезону серіалу чи політичної партії? Одним пострілом двох зайців – очевидно, саме цього прагнув Зеленський. Але цим явищем зацікавились у Нацраді з питань телебачення та радіо, назвавши запланований показ третього сезону "Слуги народу" політичною агітацією. За правилами трансляцію та рекламу серіалу Зеленський має оплатити з виборчого фонду. Таку ж саму думку днем раніше висловив Комітет виборців України. Аналогічна ситуація із концертами "95 Кварталу". У Вінниці скасували їх захід, бо він мав відбутися на майданчику, що належить Міноборони, а згідно з законом кандидату в президенти заборонено відвідувати військові частини під час офіційної передвиборчої компанії. Щодо безкоштовних концертів, то в громадянській мережі ОПОРА, яка виступає за прозорі вибори, заявили, що їх можна вважати підкупом виборців та, відповідно, порушення правил ведення кампанії.

Загалом стартові фейли Зеленського та випадки нечесної гри не дуже вплинули на його рейтинги. Втім гарантувати собі перемогу та вихід у другий тур він не може. У трійці лідерів – Тимошенко, Зеленський, Порошенко – все може кардинально змінитися. Тим більше, вони впевнено відірвались від решти кандидатів, тому увага виборців буде прикута саме до них. Відповідно, кожен їх неправильний крок може суттєво погіршити рейтинги або взагалі стати фатальним. Через відсутність досвіду політичної гри найбільше шансів оступитися саме в Зеленського, адже бути поза системою ще не означає змусити решту грати за своїми правилами.

#3

Передвиборча програма

Передвиборча програма на сайті ЦВК

Головне:

 • закон "Про народовладдя" – владі будуть ставити завдання через референдум;
 • зняття недоторканності з президента, народних депутатів і суддів;
 • закони про імпічмент президента та відкликання народного депутата;
 • вибори до ВР та місцевих рад – за відкритими списками;
 • позбавлення депутатського мандату за кнопкодавство та прогули;
 • поява мирових судів;
 • зарплата військовослужбовців на рівні стандартів НАТО;
 • "нульова декларація" для бізнесу – легалізація доходів за 5%;
 • розвиток економіки через детінізацію, конкуренцію, розвиток виробництва та недорогі кредити;
 • замість податку на прибуток – податок на виведений капітал;
 • перехід на власні енергоресурси;
 • введення економічного паспорту;
 • засудженим за корупцію – довічна заборона обіймати держпосади і конфіскація майна;
 • страхова медицина і обов'язковий щорічний медогляд безкоштовно;
 • "освітні ваучери" здібним школярам;
 • рік пільгового оподаткування молодим підприємцям;
 • накопичувальна пенсійна система;
 • монетизація пільг і субсидій;
 • аеропорт – у кожному обласному центрі, підписання "Відкритого неба" з ЄС;
 • сортування сміття, відмова від пластику, контроль за вирубкою лісів;
 • голосування на виборах і референдумах через інтернет.
#4

Декларація

Керівник студії "Квартал 95" Володимир Зеленський задекларував за 2017 рік 7,3 млн гривень доходів, а його дружина близько 800 тис. гривень.  

Дохід отриманий від зайняття підприємницькою діяльністю, процентів від заощаджень, надання майна в оренду, гонорарів та зарплати.  

У банках Зеленський тримає 434 тис. доларів (в основному в Приватбанку в Латвії), 132 євро та 1,2 млн гривень. У його дружини – 8,7 тис. доларів на банківських рахунках.

Готівкою шоумен тримає 285 тис. доларів, 50 тис. євро і 220 тис. гривень.

У власності Зеленського з 2008 року будинок у селі Іванковичі Київської області площею 353м² із земельною ділянкою 1200м². Також з 2006 року він володіє квартирою у Києві площею 132м² і двома паркувальними місцями. Також він є співвласником ще двох квартир у Києві (255 і 199м²).

Його дружина з 2014 року володіє квартирою у Києві (284м²). Зеленський також задекларував квартиру (130м²) дружини і паркувальне місце в анексованому Криму (Ялта).

Разом з дружиною Зеленський з 2014 року орендують квартиру в Британії (92 м²).

У жовтні 2016 року вони отримали квартиру в Києві (270 м²), власником якої є кіпрська компанія "Aldorante Limited".

З цінного майна Зеленський має наручні годинники Roleх, Breguet, Bovet, Piaget, Tag Heuer, а його дружина - годинник Breguet, а також сережки та каблучку з діамантами Graff.

З 2016 року Зеленський володіє автомобілем "Land Rover" вартістю 4,7 млн грн, його дружина з 2014 року володіє "Mercedes-Benz" S класу за 1,8 млн грн.

Зеленський задекларував корпоративні права на "Кіноквартал", "Студію квартал-95".

Також він є співвласником "Продюсерського центру "Ліга сміху", "Анімаційної студії 95", "Кварталу ТВ", "Студії квартал 95", "Фіш-хаусу", "Інвест аніма", "Гауді студіо" і "Квартал-концерту".

Зеленський є кінцевим бенефіцаром "Кіноквартал", "Vilhar Holdings Limited" на Кіпрі і "Megiritano Ventures Ltd" на Британських Віргінських островах, а спільно з дружиною - "Кварталу 95", "Aldorante Limited" на Кіпрі, "Film Heritage inc" в Белізі і "San Tommaso SRL" в Італії.