Прокуратура: що робиться у Держкомземі (ЕКСКЛЮЗИВ)

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 12 листопада 2014, 13:13

  • visibility 293 перегляда

Що наробили новомиргородські "земельники"?

Про це розповів в ексклюзивному коментарі прокурор Новомиргородського району Володимир Рубан.

- Наглядова перевірка проведена на підставі власної ініціативи прокуратури, яка базується на проведенні аналізу додержання законодавства у бюджетній та земельній сферах.

З’ясувалося, що крім вищевказаних порушень у бюджетній сфері допущено систематичні порушення законодавства про працю та інших нормативних актів.

Грубо порушуючи вимоги Земельного кодексу України, Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель (що діяли на час вчинення правопорушення) відповідальними працівниками відділу при реєстрації в кадастровій системі не перевірено наявність необхідних правовстановлюючих документів на земельну ділянку в окремого громадянина, внаслідок чого безпідставно здійснено реєстрацію у даній системі земельної ділянки на останнього площею 27 га для ведення селянського господарства на території Новомиргородської міської ради, присвоєно кадастровий номер.

У порушення вимог Кодексу законів про працю трудові договори, укладені між працівниками відділу та його керівництвом, не оформлені наказами керівника, про що не внесені відповідні записи до трудових книжок працівників. З працівниками укладаються строкові трудові договори без визначення конкретного строку, на який їх укладено.

Установлено факти, коли після закінчення дії строкових трудових договорів працівники відділу фактично продовжували працювати, проте, у порушення вимог ст. 39-1 Кодексу законів про працю упродовж певного часу їх змушували укласти додаткові трудові договори із зазначенням нової дати закінчення терміну їх дії, незважаючи на те, що дія вказаних трудових договорів вважається продовженою на невизначений строк.

Відповідальними особами відділу Держземагентства у районі навіть не забезпечено достовірний облік виконуваної працівниками роботи.

Були у відділі Держземагентства працевлаштовані люди на певні посади без спецперевірок, без відповідної кваліфікації та освіти для виконання посадових обов’язків держслужбовців такого рівня та фаху.

З метою усунення перерахованих порушень прокуратурою району внесено подання керівнику Головного управління Держземагентства у області, яке наразі перебуває на розгляді.