Редакційна політика видання Точка доступу


Точка доступу – це медіа про життя Кропивницького та Кіровоградщини. З 2014 року ми оперативно висвітлюємо важливі та цікаві події, розповідаємо про людей, ділимося історіями, які надихають жити та творити в нашому місті та регіоні.

Що ми робимо:

  • формуємо інформаційний простір міста;
  • перевіряємо інформацію та пояснюємо, що відбувається і як це вплине на життя мешканців міста;
  • даємо практичні інструменти та поради й надихаємо на зміни;
  • формуємо навколо себе спільноту.

Ми орієнтуємось на такі контентні напрямки:

  • Історії людей та спільнот.
  • Новини.
  • Фоторепортажі.

Вимоги до публікацій

  • Якщо ми визнали подію вартою новини, ми висвітлюємо її якісно.
  • Новини подаються безсторонньо, неупереджено та відповідно до професійних стандартів та етичних принципів журналістики.
  • Добираючи інформаційні приводи, ми виходимо з інтересів цільової аудиторії. У новинах ми перевіряємо факти, посилаємося на конкретні джерела.
  • Ми відповідаємо за точність і достовірність поширеної інформації.
  • Якщо нашим виданням ненавмисно було поширено неправдиву або неточну інформацію, ми виправляємо, доповнюємо її та перепрошуємо за помилку.
  • В статтях журналістів автор аргументує і всебічно висвітлює різні позиції, спираючись на факти та коментарі учасників.

До статей видання належать всі матеріали, написані як нашими журналістами так і журналістами, які співпрацюють із нами на позаштатній основі.

Принципи та цінності

Редакція сайту Точка доступу дотримується професійних стандартів і принципів об’єктивної журналістики.

Головна мета — оперативне, різностороннє і правдиве інформування широкої аудиторії про події в Кропивницькому та Кіровоградській області.

Ми цінуємо людську гідність, рівність, свободу, відповідальність, толерантність, емпатію, повагу до інших, справедливість, недискримінацію.

Достовірність інформації

Пріоритетне завдання редакції — гарантування отримання повної інформації про факти та події.

Ми залучаємо експертні думки, які є суб’єктивним ставленням до фактів, з прямим їхнім цитування та наведенням імен їхніх авторів.

Ми не видаляємо матеріали, якщо вони комусь не сподобалися.

Будь-яка згадана у матеріалі особа, батьки неповнолітніх, а також уповноважені представники юридичних осіб мають право звернутися до редакції з вимогою спростування, якщо вважають, що опублікована інформація про них не відповідає дійсності. Для цього на нашу електронну адресу info@dostyp.com.ua надішліть посилання на розміщену статтю, чітко описані докази і викладений фактаж.

Рішення про публікацію спростування, формат, текст і заголовок ухвалюється редакцією сайту після оцінки підстав для спростування і переговорів зі стороною, яка надіслала таку вимогу.

Етичні принципи

Видання Точка доступу не підтримує будь-які форми дискримінації. Дотримання прав і свобод людини для редакції — найвища цінність.

Ми ніколи не будемо допускати до висвітлення расистські, ксенофобські, гомофобні та інші матеріали, які можуть дискримінувати людину.

Ми поділяємо морально-етичні орієнтири викладені в Кодексі етики українського журналіста.

Робота в соціальних мережах

Викладені вище журналістські та етичні стандарти роботи з інформацією стосуються офіційних сторінок Точки доступу в соціальних мережах. Ми уникаємо будь-яких проявів, які можуть поставити під сумнів незалежність і неупередженість нашого інтернет-видання.

Ми залишаємо за собою право видаляти образливі коментарі та коментарі з нецензурними словами.

Також ми відкриті до комунікації з аудиторією. Читачі можуть писати нам в будь-якій із соціальних мереж і ми з радістю відповімо та прокомунікуємо.

Реклама на сайті

Ми публікуємо рекламу для того, щоб залучати фінансування на забезпечення існування та розвитку Точки доступу. Ми чітко маркуємо комерційний контент.

Рекламні матеріали виходять із плашкою «Реклама» або «Рекламна публікація».

Ми не несемо відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Редакція відмовляє в розміщенні на сайті комерційної інформації, яка, на наш погляд, є неетичною, некоректною та такою, що може зашкодити іміджу та діловій репутації видання. Публікація на правах реклами означає, що контент був наданий рекламодавцем або виготовлений редакцією, але узгоджений із замовником. За зміст рекламних матеріалів несе відповідальність рекламодавець, і такі матеріали не є журналістськими.

Всі опубліковані матеріали зберігаються назавжди.

Структура власності

Сайт Точка доступу входить до ТОВ «Медіа Доступ».

ТОВ «Медіа Доступ» — комерційна структура. Засновник — ТОВ «Велта Трейдінг», що входить до орбіти ТОВ ВКФ «Велта». Бенефіціарний власник не втручається в редакційну політику і поділяє думку про те, що незалежна журналістика є необхідною умовою успішного медіабізнесу та становлення правової держави.

Адреса ТОВ «Медіа Доступ»: Кропивницький, вул. Гоголя, 90/61, поверх 2.

Фінанси

Деяка наша діяльність може фінансуватися українськими та міжнародними донорськими організаціями та структурами, які не суперечать принципам та цінностям Точки доступу.


Політика гендерної чутливості

Ми сповідуємо принцип рівних прав і можливостей жінок і чоловіків. Це цінність нашого медіа та один із базових стандартів функціонування редакції. Тому ми створили гендерну політику сайту Точка доступу, щоб закріпити та завірити на папері принципи, які ми поділяємо та втілюємо у життя:

У своїх матеріалах ми:

  • дотримуємося принципів гендерної рівності;
  • подаємо матеріали з дотриманням гендерного балансу, де це можливо;
  • звертаємося за коментарями як до чоловіків, так і до жінок, із різних тематик;
  • збалансовано представляємо жіночу і чоловічу аудиторію у своїх матеріалах;
  • говоримо на теми, які тільки починають широко обговорюватися в українських медіа: сексизм, гендернозумовлене насильство, домашнє насильство, сексуальні домагання та ін.
  • сприяємо видимості жінок у політичній, економічній, воєнній та іншій сферах, які стереотипно вважаються чоловічими, а також видимості чоловіків у сферах, які стереотипно вважаються жіночими, - сферах розваг, моди, освіти, піклування про дітей та сім’ю, тощо;
  • не використовуємо й не поширюємо стереотипних образів фемінності та маскулінності щодо чоловіків та жінок;
  • не використовуємо дискримінаційного, сексистського контенту (як текстового, так і візуального);
  • не продукуємо контенту (як текстового, так і візуального), який сприяє сексуалізації та об’єктивації жінок;
  • використовуємо фемінитиви на позначення професій, посад, видів діяльності, зайнятості жінок;
  • не акцентуємо увагу на расовій приналежності, громадянстві, соціальному статусі жінок та чоловіків;
  • уникаємо звинувачень, оціночних суджень щодо життєвого вибору жінок і чоловіків;
  • уникаємо віктимізації (переведення відповідальності й вини за скоєне насильство на постраждалу особу, наприклад, щодо тих, хто постраждали від торгівлі людьми, домашнього чи сексуального насильства, опинився у сфері проституції та ін.), а також не створюють на цих темах сенсацій;
  • ми не поширюємо матеріали, що відтворюють чи зміцнюють дискримінаційні уявлення про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків, схвалюють або провокують дискримінацію за ознакою статі чи насильство за ознакою статі та гендеру, включаючи сексуальне насильство.

Гендер і умови праці:

  • редакція забезпечує рівний доступ до керівних посад як чоловіків, так і жінок;
  • редакція забезпечує рівну оплату праці (чоловіки та жінки отримують однакову оплату за однаковий вид виконаної роботи);
  • неприпустимим є харасмент (різного виду переслідування, домагання);
  • ніхто не може бути дискримінований через свою стать, мову, расу, релігію, етнічне, регіональне чи соціальне походження, політичні уподобання або за ознакою СОГІ (сексуальна орієнтація та ґендерна ідентичність).

Цей перелік не є вичерпним, Політика гендерної чутливості може бути доповнена залежно від потреб редакційного колективу і зовнішніх викликів, однак усі зміни будуть ґрунтуватися на принципах дотримання прав людини і поваги до людської гідності.