Дива Кіровоградщини: школярка Тетяна Легоцька дослідила цілющу воду з лісової криниці (ФОТО)

  • Олена Данова-Белінська
  • watch_later 6 лютого 2018, 19:30

  • visibility 410 переглядів

За молоддю – майбутнє. Про це найперше свідчать наукові роботи, представлені нашими студентами Малої академії наук. Таким є, наприклад, дослідження цілющої води з лісової криниці, розташованій поблизу Капітанівки, яке провела слухач секції «Хімія» Новомиргородського ЦДЮТ, 10-класниця НВО «Новомиргородська ЗШ І-ІІІ ступенів №3 – ДНЗ» Тетяна Легоцька під керівництвом вчителя хімії вищої категорії, вчителя методиста Валентини Щербини.

#1

Історія лісової криниці

Організатором будівництва цієї криниці стала місцева жителька Людмила Василівна Слободяник – людина глибоко віруюча.

Як зазначає у своєму дослідженні Тетяна Легоцька, Людмила Василівна розповіла, що в 2009 році її  спіткала тяжка хвороба, і лікування в медзакладі не допомагало. В результаті жінка повернулася додому і вже збиралася помирати. Одного разу їй приснився сон, у якому знайомий монах порадив знайти в лісі дерево, яке зламалося біля кореня та впало. Уві сні монах сказав Людмилі Василівні, що тут потрібно побудувати криницю і цією водою лікуватися. Оскільки їй місцевість знайома, бо вона мешкає біля лісу, не було труднощів знайти місце зі сну. 15 жовтня 2009 року на свято Пресвятої Анни організувавши колодязників, розпочалося будівництво лісової криниці. Через 24 дні на інше свято Пресвятої Анни завершилося будівництво. Глибина криниці – 29 метрів. Колодязники докопалися до блакитної глини. П’ючи воду тільки з цього колодязя, Людмила Василівна одужала і жива понині.

#2

Що про воду каже наука?

Ми взяли воду з цієї криниці для досліджень, – зазначено й роботі Тетяни Легоцької. – Для порівняння використали воду з водопровідної системи нашої школи та використали дані про склад води «Новомиргородська злато поле», яка випускалась як мінеральна фасована на місцевому підприємстві «Росина».

В зв’язку з відсутністю необхідного обладнання, за допомогою ми звернулися до виробничо-технологічної лабораторії ТОВ ВКФ «Велта», так як ми тісно співпрацюємо з ними відповідно до STEM-освіти.

Для дослідження був використаний фотометр фотоелектричний КФК-3 ЗОМ-3. Метод заснований на реакції нітратів з саліциловокислим натрієм в присутності сульфатної кислоти з утворенням солі нітросаліцилової кислоти, забарвленої в жовтий колір.

Всі необхідні реактиви та побудова каліброваного графіку були виконані препараторником виробничо-технологічної лабораторії ТОВ ВКФ «Велта» в присутності слухачів МАН секція «Хімія».

Після численних хімічних дослідів дівчина прийшла до обґрунтованого висновку: у криничній воді відсутні токсичні катіони Hg2+, Pb2+, Ni2+. Корисні K+, Ca2+, Na+, Mg2+, та в незначній кількості Cd2+, Co2+, Fe2+, Fe3+, Ag+, наявні в криничній воді, можуть відігравати важливу біологічну роль в організмі як мікроелементи і мати лікувальний ефект, так як ці елементи могли потрапити з блакитної глини, що залягає на дні криниці. З виявлених йонів дуже цінним є срібло. Воно покращує зір, укріплює серце та судини, може допомагати при печії та захворюваннях ШКТ. Йони срібла негативно впливають на мікроорганізми, які є шкідливими для людини і не діють на корисні.

Лісовий колодязь із цілющою водою

Якщо в організмі не вистачає йонів феруму, людина стає ослабленою. Залізо ефективне при захворюванні печінки, зміцнює нервові клітини, сприяє захисним функціям організму. Калій і натрій необхідні для роботи клітин.

Наша вода має лужне середовище за рахунок цих йонів і стає потрібним джерелом мікроелементів, необхідних для підтримки організму. Вони виводять зайву рідину, перешкоджають набрякам, підвищують розумову діяльність. Нестача магнію – причина головних болів, анемії, тромбозів, серцево-судинних, неврологічних захворювань, передчасного старіння. Розчинені у воді його йони легко засвоюються організмом. Така вода корисна для щоденного застосування і може бути лікувальною, – йдеться в дослідженні.

В результаті Тетяна Легоцька зробила висновок: наявні сульфати позитивно впливають на правильний обмін речовин, перешкоджають надмірному газоутворенню, закрепам. Вода є екологічно чистою.

#3

Що далі?

Тетяна Легоцька пропонує громаді Капітанівки для офіційного підтвердження лікувальних властивостей колодязної води з глибини 29 м звернутися до Українського НДІ медичної реабілітації та курортології в м. Одеса для надання висновків про лікувальні властивості води.

Тетяна Легоцька

Наявність офіційного висновку від цієї установи, що має повноваження рекомендувати певні води для зцілення, надасть інформації про цю криницю резонансу, а цілюща вода перетвориться в цінний ресурс, завдяки якому, можливо, до Капітанівки потягнуться люди, що потребують лікування.

Читайте також: «Місток до розуміння»: на Кіровоградщині стартує унікальний проект (ФОТО)