Укpaїнa обиpaтиме нового Пpезидентa 31 беpезня 2019 pоку. Точкa доступу продовжує спеціaльну pубpику, де знaйомить Вaс із кaндидaтaми у Пpезиденти, які вже офіційно зapеєстpувaлися у ЦВК, тa їхніми пеpедвибоpчими пpогpaмaми. У попередніх матеріалах ми вже розповіли про Ігоря Шевченка, Сергія Капліна, Валентина Наливайченка, Андрія Садового та Анатолія Гриценка.
Сьогодні познайомимо з біографією та передвиборчою програмою Віталія Єфстафійовича Скоцика - кандидата в Президенти України, який раніше очолював "Аграрну партію України ", наразі безпартійний. 8 січня 2019 року його кандидатуру офіційно зареєстрували у ЦВК.
Віталій Євстафійович Скоцик (15 березня 1972, с. Симонів, Гощанський район Ровенська область) — український економіст та політик. Безпартійний. 8 січня 2019 року зареєстрований кандидатом на пост Президента України як самовисуванець.
Трудову діяльність розпочав у 1994 році викладачем Національного аграрного університету.
Визнаний найкращим іноземним менеджером у Великій Британії (1996). Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2009).
Має численні грамоти та відзнаки за внесок у розвиток аграрної галузі України, Людина року «Менеджер року – 2009», почесний громадянин міст Лафаєт та Вест Лафаєт (США).
Віталій Скоцик – автор науково-публіцистичної книги «Як нам жити в епоху змін?» (2016), у якій він аналізує історію та сучасність України та окреслює стратегію розвитку нашої держави у час стрімких геополітичних перетворень.
Виховує трьох дітей.
Продовжує науково-викладацьку діяльність на посаді професора в Національному Університеті біоресурсів та природокористування України.
Як повідомляє "Politeka", у квітні 2018 року, тоді ще голова Аграрної партії України Віталій Скоцик встиг відзначитися в скандалі. Справа в тому, що Скоцик приховав джерела фінансування.
Так, Національне агентство з питань протидії корупції звинуватило Аграрну партію України в неправильному оформленні звітності, несвоєчасне подання документів і неповної інформації, представленої в звіті політсили про її фінансування.
Крім того, дещо раніше Скоцик відзначився скандальною заявою на телеканалі "ZIK", що він вважає Революцію Гідності «емоціями», які не здатні привести до результату
Чому революції 2004 і 2014-х років не принесли результатів? Тому що це емоції», – зазначив Скоцик.
Більш того, політик уточнив, що в «емоції» не вірить вся його партія.
Ми (аграрна партія – ред.) не віримо в революційність змін тому, що це емоції. Ми повинні йти шляхом еволюції гідності, а не Революції Гідності», – підкреслив Скоцик.
У вересні 2018 року Аграрна партія України висловила недовіру Віталію Скоцику, звільнила його з посади голови партії та взяла на себе всю повноту відповідальності за демократичний розвиток політичної сили. Про кадрові зміни в партії тоді повідомив Олег Корбан у соцмережі.
«12 вересня 2018 року на позачерговому з’їзді Аграрної партії були достроково припинені повноваження Скоцика Віталія Євстафійовича як голови партії, у зв’язку з грубим порушенням ним статуту партії. Новим головою партії обрано Юрія Крутька», - йдеться у спільній заяві керівництва та голів обласних партійних організацій Аграрної партії України.
У заяві, за інформацією "Главкому" також йдеться, що 15 серпня було засідання політичної ради Аграрної партії України, на якому було ухвалено низку важливих для діяльності партії рішень. Результати голосування з кадрових питань не сподобалися голові партії Віталію Скоцику і він покинув засідання політради, відмовившись підписувати відповідний протокол, яким оформлюються ухвалені політрадою партії рішення.
«Такі протиправні дії голови Аграрної партії України Скоцика В.Є. щодо безпідставної відмови від підписання легітимного протоколу правомочного засідання політичної ради партії виходять за межі наданих йому статутом партії та законодавством України повноважень та є одним із свідчень зловживання Скоциком В.Є. повноваженнями голови партії. Зважаючи на це, політрада партії в межах наданих їй законом України та п. 5 ст. 8 статуту партії повноважень ухвалила рішення про виключення Скоцика В.Є. з Аграрної партії у зв’язку з грубим порушенням ним статуту партії та вчиненням дій, які завдають шкоди авторитету та дискредитують керівний орган партії», сказано у спільній заяві керівництва та голів обласних партійних організацій Аграрної партії України.
Як повідомляє "galinfo", у журналістів виникали питання як до бізнес-діяльності, так і до політичної кар’єри Віталія Скоцика.
У розслідуванні RegioNews журналісти розповідають про роботу кандидата в президенти в двох компаніях: українській "АМАКО" і британській "LandkomInternational". Остання накопичила борги перед "АМАКО", де Скоцик був генеральним директором перед і після роботи в "LandkomInternational". Зростання боргів припали на період 2009-2012 рр. Саме тоді Скоцик був гендиректором британської агрокомпанії.
Видання POLITEKA теж говорить про бізнес-діяльність Скоцика, проте акцентує увагу більше на особі самого кандидата в президенти. У його біографії знайшли суперечливі моменти, яким сам Скоцик любить хизуватися. Наприклад, статусом почесного громадянина США і званням кращого топ-менеджера Британії. Виявилось, це не зовсім так.
Онлайн видання "Обозреватель" спробувало пролити світло на діяльність Скоцика в Аграрній партії та причини її розколу. Наші колеги пишуть про присвоєння Скоциком частини грошей, призначених на розвиток партії. Також теперішній кандидат у президенти намагався об’єднати Аграрну партії із УКРОПОМ, домовившись із Ігорем Коломойським. Це відбувалось без відома решти членів політсили.
"Главком" також заглиблюється в нутро Аграрної партії. Журналісти розповідають про фінансування партії, зміни в її керівництві та внутрішні чвари. Як виявилось, автори матеріалу мали рацію щодо чвар – восени 2018 року в партії стався розкол і Скоцика виключили з її складу.
Проте сам Скоцик наполягає, що досі є лідером Аграрної партії. Він звернувся в Генпрокуратуру, Службу безпеки України та Міністерство внутрішніх справа із заявою про спробу захопити владу над партією. За словами Скоцика, відбулось політичне рейдерство, коли проросійські сили, пов’язані із Медведчуком хотіли перебрати керівництво партії до своїх рук.
Зрештою Скоцик пішов у президенти самовисуванцем, а Аграрна партія заперечила свою причетність до висунення його кандидатури.
Політична програма кандидата в президенти України Віталія Скоцика називається “Сильні — разом!” і передбачає, зокрема, фінансування державою базової освіти, а також прикладної та теоретичної науки.
Армія України має бути озброєна за стандартами НАТО, а країна — завершити процес повноцінної інтеграції до Євросоюзу.
Скоцик пропонує “осучаснити і оновити” Конституцію України та змінити виборчу систему. Нардепів, суддів та президента — позбавити недоторканності.
В економічній частині програми кандидат у президенти закликає “перерости сировинну модель АПК” і почати переробляти аграрну продукцію всередині країни, що “дасть 3-5% ВВП і понад 2 мільйони робочих місць”, а середня зарплата у галузі вже за 2-3 роки зросте до 15 тисяч гривень на місяць.
У 2017 році Віталій Скоцик задекларував майже 2,2 млн гривень. З них 125 тис. – зарплата в Аграрній партії, майже 20 тис. – зарплата в Національному університеті біоресурсів і природокористування України, а найбільше – понад 2 млн грн - від підприємницької діяльності.
Також у Скоцика спільно з дружиною 250 000 $ готівкою та ще окремо 30 000 $ на банківському рахунку. У цьому ж банку в нього майже 700 000 в українській валюті.
У власності Скоцика житловий будинок на Київщині площею 187,5 м кв. та дві земельні ділянки – 1501 та 1000 м кв. відповідно. Разом з дружиною Тетяною в них спільна власність на квартиру в Києві (67 м.кв). Окремо у власності дружини в президенти задекларувала ще 3 земельні ділянки на 2095, 4486 та 2500 м кв. та будинок на 1419,2 м кв.
Подружжя, крім того, задекларувало 2 автомобілі, придбані в 2017 році. Віталію Скоцику належить INFINITY QX80, вартістю 1,8 млн гривень, а його дружині Тетяні – VOLKSWAGEN TIGUAN за 1,3 млн гривень.
Головне сьогодні