Укpaїнa обиpaтиме нового Пpезидентa 31 беpезня 2019 pоку. Точкa доступу продовжує спеціaльну pубpику, де знaйомить із кaндидaтaми в Пpезиденти тa їхніми пеpедвибоpчими пpогpaмaми. У попередніх матеріалах ми вже розповіли про Ігоря Шевченка, Сергія Капліна, Валентина Наливайченка, Андрія Садового, Анатолія Гриценка, Віталія Скоцика, Євгена Мураєва, Геннадія Балашова, Романа Насірова, Віталія Купрія, Романа Безсмертного, Ольгу Богомолець, Олега Ляшка та Володимира Зеленського.
Юрій Анатолійович Бойко народився 9 жовтня 1958 року в Горлівці в сім'ї робітників: батько – інженер на оборонному заводі, а мати - енергетик.
Освіту здобув у Московському хіміко-технологічному інституті ім. Д. Менделєєва за спеціальністю інженер-хімік-технолог. Також здобув ступінь бакалавра у Східноукраїнському національному університеті ім. В. Даля за фахом інженер-економіст.
Кар'єру розпочав з посади майстра виробничої дільниці на Рубіжанському хімічному заводі "Зоря". Згодом став генеральним директором того ж заводу.
У 2001 році вступив до партії Сергія Тігіпка "Трудова Україна", проте в політику особливо не заглиблювався.
За часів правління Леоніда Кучми 3 роки очолював НАК "Нафтогаз України" (2002 – 2005 роки). З цього моменту біографії розпочинається стрімке перевтілення Бойка з директора в олігарха.
Юрій Бойко займав посаду Міністра палива та енергетики в урядах Азарова та Януковича.
З 2007 року Бойко приєднався до "Партії регіонів", де став заступником її голови і керівником Київської партоблорганізаціі. Разом з партією переміг на дострокових виборах ВР 2007 і став заступник голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу.
11 березня 2010 після перемоги Януковича на президентських виборах Бойко повторно зайняв посаду міністр палива і енергетики. А вже через рік, в грудні 2012 року, став віце-прем'єром.
26 березня 2014 року Юрій Бойко всупереч рішенню "Партії регіонів" (ПР) висунув свою кандидатуру на пост президента України. Однак у підсумку набрав менше 1% голосів. За "самовільне" висунення в кандидати був виключений з партії.
У 2012 році Юрій Бойко призначений на посаду віце-прем'єр-міністра України.
9 листопада 2018 року співголова фракції "Опозиційний блок" Юрій Бойко і лідер партії "За життя" Вадим Рабинович підписали угоду про створення опозиційного об'єднання "Опозиційна платформа – За життя".
Сім'я: одружений, шестеро дітей.
У жовтні 2006 року в інтерв'ю виданню "Українська правда" колишній зять Леоніда Кучми Ігор Франчук заявив, що Бойко володіє низкою кримських підприємств. Однак, про які саме підприємства йшла мова, не уточнювалося. У ЗМІ називалися Кримський содовий завод і ДАК "Титан", інформує РБК-Україна.
У лютому 2014-го видання INSIDER провело розслідування з приводу власників українських обленерго. Як писали журналісти, зокрема, Юрій Бойко є бенефіціаром "Волиньобленерго".
У 2017 році Юрій Бойко опинився на 59 місці в списку найбагатших людей країни.
Фігурант грандіозного корупційного скандалу – "вишки Бойка"
Великого розголосу набула корупційна схема Юрія Бойка, пов'язана з закупівлею вишок, пише 24 канал. У 2011 році Державна компанія "Чорноморнафтогаз" придбала дві самопідіймальні бурові установки за перевищеною ціною. Підставні британська та латвійська фірми завищили справжню вартість вишок майже удвічі. За цією справою стояла ініціатива Юрія Бойка. Внаслідок такої оборудки держава втратила понад 400 мільйонів доларів.
За роки парламентської роботи "засвітився" Бойко і в бійках, зокрема, з лідером "Радикальної партії України" Олегом Ляшком. Нагадаємо, бійка між нардепами сталася на погоджувальній раді ВР в листопаді 2016 року після того, як Ляшко звинуватив Бойка в тому, що той їздить у Москву для отримання вказівок.
"Бойко з Льовочкіним їздять по "московським обкомах", отримують ЦВ в Кремлі. <...> У мене питання до СБУ, чому вони їздять по "москвам" і досі не у в'язниці", — заявив Ляшко.
Після цих слів Бойко, який сидів поруч, піднявся зі свого місця, схопив Ляшка за голову і вдарив кулаком. За фактом бійки поліція навіть відкрила кримінальне провадження.
Кандидат Бойко славиться своїми дружніми стосунками із Російською Федерацією. Так, у червні 2016 року Бойко взяв участь у Петербурзькому економічному форумі, на якому заявляв, що приїхав налагодити стосунки між Україною і Росією.
18 січня 2018 року серед 36 депутатів голосував проти закону про визнання суверенітету України над окупованими територіями Донецької і Луганської областей.
22 січня 2019 року Центрвиборчком зареєстрував Юрія Бойка кандидатом в президенти України. Бойко зареєстрували самовисуванцем.
"Я бачу свою роль в тому, щоб захистити людей, змінити цю владу, відновити мир, стабільність і розвиток країни", - зазначає Юрій Бойко.
Юрій Бойко у своїй електронній декларації за 2017 рік задекларував 2 легкових автомобілі марки MERCEDES-BENZ 2006 року випуску та ВАЗ 1978 року випуску, інформує 24 канал. Кандидат в президенти зареєстрував на себе дві земельні ділянки у Київській та Луганській області загальною площею 2552 квадратних метрів, а також квартиру на 37 квадратних метрів.
Натомість на дружину нардепа Віру Бойко задекларовано земельні ділянки на загальну площу 18 439 квадратних метрів. Також дружина кандидата є власницею квартири та житлового будинку в Україні загальною площею 958,8 квадратних метрів. До того ж, Віра Бойко володіє квартирою та машиномісцем, які розташовані в Росії.
Також у декларації нардепа Бойка задекларована квартира загальною площею 80,7 кв. м у Луганській області, співвласниками якої є кандидат у президенти спільно із дружиною Вірою Бойко, доньками Уляною і Ярославою Бойко, а також батьком Анатолієм Бойко.
На банківських рахунках Юрія Бойка розміщені 14 070 доларів та 9 грн. Готівкою кандидат має 19 200 доларів та 17 500 євро та 200 тис гривень.
Дружина тримає в різних банках 4 490 425 грн, 278 039 грн, 5 958 051 грн, 141 947 грн, 48 423 тис дол, 33 млн 216 54 рублів.
Головне сьогодні