Колишнього начальника відділу прикордонного інспекційного контролю "Кропивницький" управління Держпродспоживслужби, якого у 2023 році перевели головним спеціалістом у відділ прикордонного інспекційного контролю "Одеса", оштрафували за вимагання хабарів зі світловодського підприємства.

Як з’ясувала журналістка Точки доступу в Єдиному держреєстрі судових рішень, відповідний вирок ухвалив Благовіщенський районний суд Кіровоградської області 24 квітня.

100 доларів за "допомогу"

Як встановив суд, після переведення на нову посаду обвинувачений залишив тісні зв’язки серед колишніх колег у Кропивницькому.

"Його обов'язки включали контроль за дотриманням вимог до вантажів тваринного походження на кордоні, перевірку документів і фізичний огляд продукції", — йдеться у матеріалах справи.

У жовтні 2023 року обвинувачений запропонував представнику ТОВ "Полфа" зі Світловодська без перешкод "вирішити питання" з видачі міжнародного ветеринарного сертифіката для партії сировини тваринного походження на експорт.

Згідно з інформацією, чиновник зателефонував представнику підприємства та попередив, що без "допомоги" виникнуть труднощі з оформленням: можуть затримати партію товару, вивантажити контейнери для додаткового огляду та взяти проби для лабораторних досліджень. 

Натомість він запропонував "вирішити" питання за 100 доларів США за кожен сертифікат і додаткову щоквартальну плату у 30 тисяч гривень.

Представник підприємства звернувся до правоохоронців, які почали контролювати процес.

Спочатку хабарі передавали поштою, а згодом — готівкою особисто. Під час передачі 30 тисяч гривень та 100 доларів 12 січня 2024 року обвинуваченого затримали.

Дії чоловіка кваліфікували за частиною 2 статті 369-2 Кримінального кодексу України — зловживання впливом.

Визнав провину і розповів про попередні домовленості

У суді обвинувачений повністю визнав вину. Він пояснив, що домовився про "співпрацю" з представником підприємства ще під час роботи в Кропивницькому для прискорення процедур контролю. А після переведення на нову роботу вони продовжували спілкуватися телефоном.

"Про отримання грошей у нас була домовленість", — визнав обвинувачений у суді, погодившись із усіма обставинами.

Суд врахував щире каяття, позитивну характеристику за місцем проживання та стан здоров'я (обвинувачений має інвалідність ІІ групи) як обставини, що пом’якшують покарання.

Врешті йому призначили покарання у вигляді штрафу — 51 тисяча гривень. Також суд зобов'язав його компенсувати понад 24 тисячі гривень витрат на проведення експертиз.

Читайте також: Посадовця ОДА підозрюють у розтраті 650 тисяч на реконструкції школи на Кіровоградщині

 


Останні новини