31 липня у Джоан Роулінг був день народження, їй виповнилося 50 років. Але як мало ми про неї знаємо!
1. Жодне видавництво не хотіло друкувати книгу про чарівного хлопчика, написану жінкою. «Мені говорили, що, якщо я хочу побачити свою книгу надрукованою, я можу заплатити за міні-тираж сама і подарувати його всім своїм друзям і родичам. Більше нікого така книга зацікавити не зможе».
До того, як Роулінг вдалося все ж знайти видавця для своєї книги, їй довелося вислухати 14 відмов. Головним мотивом відмовлянь було те, що книга розрахована на дванадцятирічних хлопчиків, а вони ніколи не куплять книгу, написану жінкою. І навіть за найсприятливіших обставин продати вийде не більше 3000 копій (на даний момент продано більше 450 млн книг). Навіть після того, як англійське видавництво «Блумсбері» вирішило ризикнути і випустити 3000 копій, Джоан попросили не підписуватися повним ім'ям і поставити на обкладинці скорочене «Дж.», щоб покупці не знали, що книгу написала жінка. Письменника-чоловіка розкупляють швидше.
Коли до Роулінг прийшов успіх, всі до одного видавництва, що відмовили їй раніше, повернулися і пропонували їй продовжити публікацію книг у них, обіцяючи захмарні гонорари. Джоан залишилася вірна видавництву, яке першим в неї повірило.
«Гаррі Поттер» приніс сукупний прибуток більше 1 млрд фунтів стерлінгів і зробив Роулінг найбагатшою жінкою Англії. Письменниця навіть обігнала королеву
2. Роулінг придумала дементорів під час багаторічної депресії ( дементори - це істоти, які довгий час охороняли Азкабан, в'язницю для чарівників у книгах Роулінг, вони висмоктують життя з людей). «Я і сама довго жила поруч з дементорами. Вони оточують нас всюди».
Якщо занадто довго знаходишся поруч з дементорами, то тобі починає здаватися, що ти більше ніколи не зможеш бути щасливим і нічого хорошого в твоєму житті ніколи більше не станеться. Коли до тебе наближається дементор, все, про що ти можеш думати, - це самі жахливі речі, які відбувалися в твоєму житті.
3. Роулінг ніколи б не написала «Гаррі Поттера», якби у неї не померла мама.
«Я багато чого зрозуміла про смерть тільки після того, як сама з нею зіткнулася. Мені було дуже важливо, щоб Гаррі смерть переміг». Мама письменниці довго хворіла і трагічно рано померла. Саме тоді Роулінг почала замислюватися про те, що з нами трапляється, коли ми втрачаємо людину, яка любила нас беззавітно і, головне, ні за що.
Тема кохання і смерті - головна в книзі, і, за визнанням письменниці, книги не сталося б взагалі, якби не особисте горе, з яким вона зіштовхнулася. Смерть і перемога над нею є сенсом «Гаррі Поттера». Лиходій Волдеморт найбільше в житті боїться померти. Він вважає, що його головне завдання - смерть перемогти, чого б це не коштувало. Цьому він, власне, і присвячує своє життя.
А ось Гаррі, навпаки, шляхом довгих пошуків приходить до висновку, що в житті є речі набагато страшніше і що ніяка це не життя, якщо ти постійно боїшся смерті.
Саме це усвідомлення допомагає йому в підсумку вижити.
4. Роулінг зробила так, щоб один з найбільш героїчних вчинків у книзі зробила непрацююча багатодітна мати.
«У світі чарівників питання фізичної сили зняте, важлива сила твоїх чарівних здібностей, тому чоловіки і жінки рівні. Я дуже хотіла показати, що навіть сама, здавалося б, невойовнича домогосподарка, здатна на страшно сміливі вчинки, і ніколи не можна їх недооцінювати».
Багатодітна мати і домогосподарка місіс Візлі вбиває Белатриса Лестранж - праву руку головного лиходія Волдеморта. Беллатрикс до цього встигає прикінчити половину позитивних героїв книги. Вона неймовірно сильна і абсолютно безжальна чарівниця, з якою не можуть впоратися найталановитіші противники.
А мати і домогосподарка може, тому що якщо ти вирішила присвятити себе своїм дітям, а не кар'єрі, це ще не означає, що ти слабка.