Якщо спроби розпочати вивчення англійської здійснювалися вже незліченну кількість разів, варто докладніше вивчити матеріал, представлений у цій статті. Потрібно раз і назавжди розібратися з тим, як почати вивчати англійську для дорослих-початківців так, щоб надалі її не захотілося кидати. Чи варто приступати до вивчення мови, якщо перебуваєш на початковому рівні або не знаєш навіть азів, з чого почати і як закріпити навички про це далі.

https://englishprime.ua/wp-content/themes/english-prime/img/pic%201-min_new.png

Фото із сайту https://englishprime.ua/onlajn-kursy-anglijskogo-yazyka/

Чи варто починати вивчати мову у дорослому віці

Існує стереотип про те, що у дорослому віці вивчати мови набагато складніше. Складно виділити достатньо часу, матеріал запам'ятовується важче і ще багато «чому ні». То чи є сенс продовжувати спроби? Ось кілька незаперечних переваг, які отримує той, хто знає мову:

  • Можливість серед перших дізнатися закордонні новини, читати літературу, дивитися новинки фільмів в оригіналі, отримувати задоволення від комп'ютерних ігор, в які інші не можуть грати через брак перекладу.
  • Встановлення вигідних у всіх відносинах контактів.
  • Усунення мовного бар'єру практично незалежно від країни.
  • В умовах сучасності той, хто знає англійську, принаймні на середньому рівні, вважається людиною освіченою. І, крім того, при пошуку роботи має велику перевагу перед здобувачами, які не знають мови.

Якщо хоча б один із цих пунктів вартий того, щоб почати – це означає становлення на вірний шлях. Далі слід знайти мотивацію – те, що підтримуватиме бажання продовжувати навчання. З правильною мотивацією не доведеться примушувати себе.

З чого необхідно починати навчання з нуля

Якщо вже є хоча б невелика база, можна спробувати продовжити навчання повністю самостійно. Якщо йдеться про уроки англійської для початківців, ефективним буде лише навчання з наставником. Кинути почате знову захочеться навряд, адже завдяки викладачеві з'являється конкретний план:

  1. Постановка мети вивчення мови.
  2. Вибір відповідного вчителя.
  3. Вибір національного варіанту мови (найпопулярніші – британський та американський).
  4. Формування графіка домашнього навчання.
  5. Звільнення від страху розмовляти іноземною мовою.
  6. Навчання відповідно до ефективної програми.
  7. Збагачення словникового запасу сучасною лексикою розмовної.

Перші два пункти є ключовими. Якщо ціль задасть напрямок руху, то правильно підібраний вчитель дозволить не збитися зі шляху і пройти його до кінця.

Особливості курсів англійської мови для дорослих-початківців

Англійська мова для дорослих-початківців має деякі особливості. Головна з них – багаторівневість. За стандартом навчання дорослих людей починається з тестування, яке дозволяє уточнити поточний рівень їх знань. Це дозволяє зробити подальше навчання ефективнішим. Вибравши для себе навчальний курс (наприклад, загальний з нуля, для подорожей, бізнесу та ін.), студент отримує можливість оцінити методику викладання. І продовжує заняття, якщо його все влаштовує.

Системність подачі матеріалу також має значення. Навчальний матеріал складається з модулів, у яких лексика та граматика викладаються рівномірно. А вправи для практики відточують усі необхідні навички. Кожен викладач по-своєму подає матеріал, тому важливо знайти того, хто зможе зацікавити і утримати увагу. Це зробить навчання не лише ефективнішим, а й простим.

Як видно, вивчення англійської для новачків у дорослому віці може бути не менш ефективним, ніж у дитячому. На додаток до цього, доросла людина отримає не тільки цікавий досвід, але також покращить пам'ять і заведе безліч цікавих знайомств.

Английский онлайн — курсы английского языка онлайн| школа 📚 SMILE SCHOOL

Поради для підтримки та закріплення мовних навичок

Щоб не закинути заняття надалі, буде корисно дотримуватися цих порад:

  1. Систематизувати уроки. Для цього слід розписати на аркуші паперу весь свій тиждень (або зазирнути в щоденник) та заповнити частину вільного часу англійською. Це мають бути не лише заплановані заняття з викладачем, а й самостійна практика. Наскільки інтенсивними мають бути заняття вдома учень вирішує сам. Але бажано не менше години на день.
  2. Дорослим неважко знайти собі потрібну мотивацію. Але втратити її можна ще швидше. Щоб зберегти колишній ентузіазм, бажано займатися у групі з викладачем принаймні до рівня В1.
  3. Уроки з наставником – добре. Але варто іноді розбавляти загальну картину. Для практики можна використовувати музику, текстові книги, фільми із субтитрами та інше. Це полегшить запам'ятовування та дозволить поповнити словниковий запас, а також може стати ще одним джерелом натхнення.

Не варто боятися робити помилки. Важливо розвивати впевненість у собі та власних силах. Більше практики - і в майбутньому помилки усунуться самі собою.


Партнерський матеріал


Останні новини