Безвізова Європа або all inclusive: де влітку відпочиватимуть українці? (ФОТО)

 • Тетяна Бложко
 • watch_later 16 червня 2017, 20:00

 • visibility 165 переглядів

Які напрямки в Україні та за її межами користуються найбільшим попитом серед наших співвітчизників та чому Європа програє Туреччині? Журналіст Точки доступу дослідив «курортне» питання.

Європейській напрямок

Обираючи тур, українці, як правило, приймають рішення гаманцем. Навіть після довгоочікуваного «безвізу» відсоток наших співвітчизників, які готові поїхати у відпустку до Європи, залишається досить малим.

Коли ми говоримо про системний туризм, то безвізовий режим не позначився на ситуації. Ми не плануємо, що в цьому році відчуємо на туристичному ринку зміни, пов'язані з «безвізом». Тут багато компонентів. В першу чергу – авіація та контракти з готелями, – говорить Аркадій Маслов, комерційний директор компанії «Tez Tour Ukraine».

Напрямок зарубіжних поїздок порівняно з 2016 роком не змінився. Лідером серед європейських країн залишається Польща. Більшість використовують її як проміжний пункт мандрівки та доступ до більш дешевих європейських лоукостів.

Популярністю користуються польські міста Варшава і Краків – саме їх українські туристи обирають для подорожей в якості кінцевого пункту або для того, щоб продовжити подорож у країни Західної Європи. Зростання продажів з українських міст у Варшаву склав 143%, Краків – 172%» – зазначає Анастасія Огер, директор з маркетингу Busfor.ua.

Досить популярними серед українців залишаються узбережжя Середземномор'я: Іспанія, Італія, Греція. Після лібералізації візового режиму з країнами ЄС зросли продажі в сегменті користувачів, які цікавляться поїздками на автобусі за такими європейськими напрямками:

 • Київ-Берлін ↑ 400% (Німеччина);
 • Львів-Мюнхен ↑ 225% (Німеччина);
 • Львів-Брно ↑ 157% (Чехія);
 • Київ-Прага ↑ 132% (Чехія);
 • Київ-Франкфурт на Майні ↑ 95% (Німеччина);
 • Львів-Прага ↑ 63% (Чехія);
 • Львів-Болонья ↑ 45% (Італія);
 • Київ-Відень ↑ 31% (Австрія).

Середній чек складає близько 1000 євро на тиждень (переліт, трансфер, проживання і страховка).  Автобусний рейс в середньому коштуватиме 1330 гривень.

Читайте також: Відпустка в Україні: коли краще йти, щоб отримати більшу зарплату (ФОТО)

Без проблем та зайвих витрат

Беззаперечним хітом для відпочинку українців залишається Туречинна. Минулого року тут побувало більше 93 тисяч наших співвітчизників. Цього експерти прогнозують збільшення цієї цифри на 30%.

Це зовсім інший тип відпочинку. Розуміємо, що в Туреччині готелі практично 100% працюють за системою «все включено» і немає потреби платити додатково. Європа так не працює, – говорить Аркадій Маслов.

Не зважаючи на зростання цін у порівнянні з минулим роком, цей напрямок залишається одним з найбільш  дешевих.

Багато хто говорить, що набагато дешевше відпочити тиждень в Туреччині чи Єгипті за гарячою путівкою за 5 тис. грн. з людини, ніж в Україні, – стверджує Оксана Закревська, директор з розвитку мережі турагентств «ТУР БУТІК».

Середній чек в Туреччині за системою all inclusive – 700 доларів на тиждень.

Відпочинок по-українськи

З 2014 року все більше українців віддають перевагу Одеському та Херсонському узбережжю Чорного моря. У минулому році продаж квитків на автобуси за напрямками  Одеса, Скадовськ, Залізний Порт, Коблево і Бердянськ в середньому зріс в 1,5 рази.

У цьому році статистика з проданих квитків на літній період така: в Бердянськ з інших міст України відправляється на 353% більше пасажирів, ніж за аналогічний період 2016-го, в Залізний Порт – на 255%, Коблево – на 165%, в Одесу – на 134%, в Затоку – на 96%, Лазурне – 84%, в Скадовськ – на 68%, – наголошує Анастасія Огер.

Все більше українських мандрівників віддають перевагу відпочинку на Західній Україні. Львів, Буковель, Трускавець та Яремче приваблюють поціновувачів історії, природи та зеленого туризму.

Лідером серед курортів Західної України можна назвати Буковель – темп зростання запитів у цьому напрямку зріс порівняно з минулим роком на 350%. Таке підвищення інтересу викликано, в першу чергу, розвитком інфраструктури курорту і помітним зниженням цін влітку порівняно з новорічними святами, – розповідає директор з маркетингу Busfor.ua.

З інших українських міст та населених пунктів у першій половині літа до Львова поїде на 140% більше пасажирів, Трускавець – на 183%, Яремче – на 85%.

Середній чек на вихідні – 1000 гривень, автобусній тур – 520 грн.

Читайте також: Заблокована Росія: як відіб’ється на Україні заборона соцмереж та «1С» (ФОТО)