Чоловік найняв для дружини кілера. А сам сховався в психлікарні

  • Геннадій Рибченков
  • watch_later 27 лютого 2015, 23:18

  • visibility 581 перегляд

Правоохоронцям вдалося запобігти вбивство жінки, для якої її власний чоловік найняв кілера. Чернігівець Сергій Грицан замовив вбивство, за однією з версій, на ґрунті особистої неприязні до колишньої дружини Вікторії Прищепи. Врятувало жінку лише те, що кілер виявився почасти порядною людиною і замість того, щоб взяти за виконання злочинної послуги автомобіль, який пообіцяв йому Сергій Грицан, поінформував міліцію.

Щоб зловити замовника-чоловіка на гарячому, оперативникам довелося умовити Вікторію інсценувати власну смерть - Грицан вимагав фотозвіту. Слідчі УМВС відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 14 і пп. 11 ч. 2 ст. 115 («умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене на замовлення») Кримінального кодексу України.

Затриманому Сергію Грицану оголошено про підозру у вчиненні правопорушення. До суду слідчий за погодженням з процесуальним прокурором направив клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Однак вже 13 лютого Сергія Грицая рішенням Новозаводського суду Чернігова відпускають під заставу. Це рішення суду шокувало не тільки постраждалу Вікторію Прищепу, а й чернігівську громадськість. Бік Вікторії прийняла і Чернігівська обласна прокуратура, подавши апеляційну скаргу.

23 лютого під будівлею Апеляційного суду Чернігівської області зібралася громадськість міста, що вимагала правосуддя над Сергієм Грицаном. Підтримати Вікторію прийшли колеги по роботі, друзі, родичі. Від постійного кошмару, в якому змушена перебувати Вікторія, вона знаходиться на межі нервового зриву. Про те, що довелося їй пережити в той кошмарний день, жінка і сьогодні згадує з жахом:

- Мені подзвонили з СБУ і сказали, щоб я терміново їхала додому - щось трапилося! Я приїхала, мені розповіли, що мене ... "замовили". Мені довелося інсценувати власну смерть: мене покладали на цемент, обливали червоною фарбою. Це був фотозвіт про мою смерть для мого колишнього чоловіка. А з цією людиною ми прожили разом майже шість років. Мені досі незрозуміло, чому він зважився на таке ... Він нібито говорив, що я маю за щось попросити вибачення. Це я дізналася з матеріалів слідства, по аудіозапису. Але за що?! Мені немає за що просити у цієї людини прощення. Я навіть припустити не могла, що він на таке здатний. Я думала, що прийде той момент, коли ми помиримося, тому що у нас є спільна дитина.

Батько не бере ніякої участі у вихованні дитини. Я пішла від Сергія в 2010 році, при цьому все залишила йому. Хоча сказали, що нібито я вигребла все. Сергій робив спроби крадіжки дитини. Правоохоронці допомагали повертати дитину. Грицан бив мою машину. Я зверталася із заявою до міліції, але вони чомусь не реагували, говорили, що це не "тяжкі злочини". Цілком зрозуміло, що Сергій утвердився у своїй безкарності. У нього дуже багато зв'язків. Я дуже переживаю за життя своєї родини!

Однак розгляд справи довелося перенести. 23 лютого Сергій Грицан був госпіталізований до Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні.