У "жовтій" зоні епіднебезпеки щодо поширення коронавірусу нині три області: Тернопільська, Закарпатська і Кіровоградська. Найменше людей – менше трьох тисяч – сьогодні хворіє на Кіровоградщині. Близько 25 тисяч інфікованих виявили в регіоні від початку пандемії.

Під час минулої хвилі коронавірусу область також упевнено трималася в "жовтій" зоні. Чим пояснюють фахівці такий феномен, Точка доступу дізнавалася у головної санітарної лікарки Кіровоградщини Надії Оперчук.

Як пояснила Надія Оперчук, зони епіднебезпеки визначають згідно рівня захворюваності на сто тисяч населення, коефіцієнта виявлення інфікування, охоплення тестуваннями населення, динаміки рівня госпіталізації, завантаженості ліжок у "ковідних" стаціонарах тощо. Одним із чинників того, що наша область тримається у "жовтій" зоні, лікарка називає географічне положення.

Кіровоградська область географічно розташована в центрі України і ми проводили аналіз, що спалахи, як то був пандемічний свинячий грип, як був спалах кору в Україні, до Кіровоградщини надходили пізніше і ми реєстрували їх пізніше ніж в інших областях, – коментує Надія Оперчук.

Ще одна причина – низька щільність населення.

Кількість населення на одиницю території в Кіровоградській області найнижча в Україні – 37, коли середня густота населення в Україні в минулому році складала 73,31 на один квадратний кілометр. Якщо порівняти з іншими областями – Чернівецькою, Львівською – там 115. Тобто, в інших регіонах України майже втричі більша густота населення ніж у нас, –  зазначила Надія Оперчук.

Також вона додала, що Кіровоградська область не має будь-яких міжнародних сполучень і тут міграція населення нижча ніж в інших регіонах. До того ж, в області немає мегамаркетів, де можливе велике скупчення населення.

Кіровоградщина має всього чотири міста обласного значення, навіть, в обласному центрі в нас функціонують один кінотеатр, один театр, філармонія. До речі, коли проводимо контроль, то в цих закладах повністю дотримуються протиепідемічних норм. Це і масковий режим, і розміщення людей тощо, – зазначила лікарка.

Навіть влітку, коли ситуація із захворюваністю була стабільною, в області суворо стежили за дотриманням карантину. Крім того, збільшили кількість тестувань і щеплень. 

Коли ситуація з коронавірусом була стабільною і ми також були в "жовтій" зоні, в нас також і в транспорті, і в громадських місцях суворо контролювали карантинні вимоги: масковий режим, дезінфекцію і так далі. Хочеться відзначити, що регулярно засідають місцеві комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, які вводять додаткові протиепідемічні заходи з метою мінімізації розповсюдження коронавірусу, – говорить Надія Оперчук.

Але нині і на Кіровоградщині фіксують прогнозоване підвищення рівня захворюваності. Порівняно з серпнем, кількість захворілих збільшилася приблизно вдвічі. Ситуація почала погіршуватися з другої половини вересня. Лише за останню добу коpонавіpус виявили у 212 жителів області. Зокрема почастішали випадки інфікування серед дітей. Більше стало і летальних випадків. Минулої доби померли 14 людей, а загалом від початку пандемії – понад тисяча.

Фахівці закликають жителів Кіровоградщини дотримуватися правил протиепідемічної безпеки: носити засоби індивідуального захисту, частіше і ретельно мити руки та дезінфікувати їх. Не торкатися обличчя, дотримуватися соціальної дистанції та вакцинуватися.

При перших симптомах респіраторних захворювань варто зателефонувати сімейному лікарю та залишатися вдома.

Читайте також: У Кропивницькому почав працювати додатковий центр з вакцинації (ГРАФІК)

Читайте також: На Кіровоградщині зайнято 40% ліжок для хворих на коронавірус



Головне сьогодні