Головний лікар медзакладу в Кропивницькому відповів на три поширених питання про коронавірус

  • Олександра Ільченко
  • watch_later 16 листопада 2020, 11:50

Кількість хворих на коронавірусну інфекцію в світі, Україні та, зокрема, на Кіровоградщині продовжує зростати. Точка доступу поспілкувалася з Олександром Артюхом, головним лікарем центральної міської лікарні Кропивницького - одного з закладів «першої хвилі» протидії коронавірусу. Йому ми поставили три розповсюджених у соціальних мережах питання до лікарів, аби дізнатися його експертну думку.

Посилення карантину: за чи проти


Я «за» посилення карантину. Тому що я бачу зсередини те, до чого призводить недотримання елементарних санітарних норм. Якби люди на свої очі побачили те, що бачимо ми - як важко пацієнтам і як тяжко це захворювання піддається лікуванню, то вони підтримували б запровадження карантину так само, як і я. Я впевнений у цьому.

Чому всі мають носити маски


Маска носиться не для себе. Маска носиться для того, щоб оточуючі не захворіли від тебе. Тому, якщо людина заходить у місце, де є скупчення людей, то треба обов’язково вдягати маску. Зараз я вважаю, що це навіть одне з правил етикету, жест поваги до оточуючих.

Триває період захворювань на ГРВІ та грип. Яка найвірніша ознака коронавірусу?


Симптоми настільки схожі, що здебільшого тільки завдяки ПРЛ-дослідженням ми можемо дифернціювати ці стани. Дуже показових, однозначних симптомів немає. Раніше, два-три місяці тому, казали, що майже стовідсотковим симптомом є відсутність у хворого відчуття запахів, зараз від цього відходять, тому що це не так, цей симптом може бути за будь-якої вірусної інфекції. Тому діагностувати захворювання можна тільки шляхом ПРЛ-дослідження.

Читайте також: "Важко дивитися, коли людині не вистачає повітря" - лікарка з Кропивницького про хворих на пневмонію

Фото міської ради Кропивницького