Гройсман збирає команду: чи є однодумці на Кіровоградщині?

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 17 травня 2019, 12:25

  • visibility 238 переглядів

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман збирає нову команду для участі у виборах у Верховну Раду по всій країні. Політик наголосив, що до неї увійдуть люди з позитивною репутацією, сучасним мисленням, досвідом і розумінням, яким чином ідеї впроваджувати у життя.

Ми дійсно зараз збираємо команду по всій країні: на рівні громад, міст, на рівні районів і областей. Збираємо тих людей, які мають здорові думки і розуміють, як їх впроваджувати. Я вважаю, що така команда, яка може генерувати ідеї і впроваджувати їх, має бути успішною,- говорить Володимир Гройсман

Шанси – високі!

Експерти високо оцінюють шанси Прем’єр-міністра сформувати політичну силу, яка пройде до парламенту. Як показують останні соціологічні опитування, Гройсману довіряють або скоріше довіряють 20% населення.

Це поки і є його електоральна база, - каже політолог Валентин Войтков.

Довіру людей Гройсман здобув ще при посаді мера Вінниці. Його обирали двічі. На свій другий термін він йшов із закликом забезпечити підтримку його команди в міській раді. Отримавши таку підтримку, Володимиру Гройсману вдалося значно пришвидшити позитивні зміни в місті.

Гройсман – молодий, він належить до того ж покоління, що й Зеленський. Вони ровесники, як Арсеній Яценюк і багато інших. Зараз починається епоха людей цього віку. У Володимира Борисовича є стартовий рейтинг, який дозволяє боротися за проходження партії в парламент, − зазначив політолог Володимир Фесенко.

Перший у рейтингу Прем’єр-міністрів

На відміну від президентських виборів, на яких люди обирають президента, на парламентських виборах - обирають прем'єр-міністра. Згідно опитування, яке проводив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) у лютому 2019 року, бачити прем’єр-міністром після президентських виборів респонденти хотіли б Гройсмана.

Ще в квітні 2018 року соціологи фіксували зростання довіри Гройсмана й задоволеність його роботою серед населення. А на початку 2019 року, згідно з даними всеукраїнського опитування громадської думки, який проводив КМІС, у рейтингу потенційних прем’єр-міністрів чинний очільник Кабміну набрав найбільшу кількість прихильників – 15,3%, - каже політолог Олександр Радчук.

Це втричі більше, ніж найближчого за кількістю голосів конкурента, зазначають експерти. Втім, аби Володимир Гройсман продовжив очолювати уряд після виборів, йому потрібна сильна коаліція однодумців. Також, для того щоб його уряд був ефективним - він має спиратися на більшість у парламенті. Сам же політик готовий і надалі продовжувати розпочаті і втілювати у життя нові якісні реформи.

 Я маю розуміння, що робити далі, і я можу очолювати уряд. Якщо український народ вирішить, що я та сформована нами команда будуть гідно представляти їхні інтереси та реалізовувати ті завдання, які люди перед нами ставлять, то я готовий буду очолити уряд, — говорить Володимир Гройсман.

Перспективи нової партії на Кіровоградщині

У Кропивницькому і в області є достатньо людей, які б могли приєднатися до нової політичної сили, але багато залежатиме від того, хто, окрім Гройсмана, буде обличчями партії на національному рівні, і що новостворена партія пропонуватиме, наголошує громадсько-політичний діяч Дмитро Сінченко. Успіх залежить і від того, якою будуть програма, ідеї та ідеологія. І хоча об'єктивних соцопитувань щодо рейтингу Гройсмана і його нової політичної сили, репрезентативних для Кіровоградщини немає, проте існує високий запит громадян на нові політичні партії і нових політиків, каже Сінченко.

Володимир Гройсман не має великого антирейтингу, на відміну від інших представників влади, він має досить молодий вік і цілком може бути новим політичним лідером. Його політична сила матиме високі шанси на перемогу на парламентських виборах, у тому числі й у Кропивницькому. Він може розраховувати на голоси проєвропейського виборця, розчарованого в Гриценку, «Самопомочі», «БПП», який підтримуватиме курс на реформи, проте шукатиме нові політичні партії, - зазначив громадсько-політичний діяч Дмитро Сінченко.

Як показало експертне опитування оцінки роботи Кабміну, проведене "Агентством моделювання ситуацій", що 85,2% з 30 опитаних експертів вважають – загальноекономічна ситуація в країні за три роки діяльності уряду Володимира Гройсмана суттєво покращилася. До однозначного позитиву роботи уряду Гроймана експерти зарахували підвищення мінімальної зарплати, монетизацію субсидій та осучаснення пенсій із запровадженням автоматичної індексації. Серед найбільш помітних зрушень – децентралізація, державна безпека й оборона, дорожна інфраструктура та підтримка аграрного сектору.

Тому експерти припускають, що на парламентських виборах Гройсман може розраховувати на поміркованого виборця, який розуміє, які зміни в країні вже відбулися і віддають належне "компетентності і стабільності прем'єра".

Читайте також: Із 1 травня в кожній області України діятиме свій тариф на доставку газу

Читайте також: В Україні штрафуватимуть за несвоєчасну оплату комунальних послуг

Читайте також: В Україні зміниться вартість ID-паспортів: коли і наскільки

Р