Електронні посвідчення, новий курс долара й тарифи на газ: що чекати українцям у листопаді

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 1 листопада 2019, 18:20

  • visibility 463 перегляда

Як отримати нові електронні права та техпаспорт для автомобіля, чи зросте курс долару та які рейси закриють Міжнародні авіалінії України? Про головні події листопада у матеріалі Точки доступу.

#1

Електронні посвідчення: як і де отримати ?

В листопаді українці зможуть використовувати електронні водійські права і техпаспорти через мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Дія». Програма розроблювалася Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством внутрішніх справ України, а також за підтримки комітету з питань транспорту Верховної Ради України.

«Ми будемо поступово переходити на електронні права, це ініціатива Кабінету міністрів, наступний місяць стане пілотним, а до середини 2020 року ми плануємо повністю перейти на електронний формат. Щоб отримати ці права потрібно завантажити додаток, ввести свої персональні дані і авторизуватися. У додатку автоматично з бази підтягнуться права і техпаспорт», - говорить член комітету з питань транспорту ВРУ Володимир Крайденко.

Разом із тим народний депутат зазначив, що реформа буде відбуватися поступово і, якщо людина не матиме змоги перейти на електронні документи, вона зможе використовувати права та техпаспорт старого зразка.  

#2

Нова митна служба

На початку листопада запрацює нова Державна митна служба під керівництвом колишнього очільника системи ProZorro Максима Нефьодова.

Митні пости, які підконтрольні зараз Державній фіскальній службі, переведуть під управління митниці. Буде запроваджена уніфікація ставок митних зборів і кодів при ввезенні вантажів згідно до європейської системи. З’явиться можливість відслідковування  вантажів з закордонну та електронний процес сплати податків.

Також заплановано скорочення митниць з 26 до 16.

#3

Нові тарифи на газ для промислових підприємств

«Нафтогаз України» з 1 листопада 2019 року  підвищить тарифи на природний газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання. Ціни у порівнянні з минулим місяцем зростуть на 18,4-19,6%. В залежності від обсягів закупівлі та умов оплати, Нафтогаз пропонує газ за ціною 5 861 – 6 463 гривень за тисячу кубометрів (без ПДВ і витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).

На думку експерта Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчука, відповідне зростання ціни на газ відбудеться й для побутових споживачів.  

«Приблизно на 20% зросте ціна й для населення. Ріст для промисловості означає, що відповідне чекає й простих українців. Проте, ріст ціни газу для промисловості немає відобразиться на цінах на продуктові товари адже зниження, ціни на газ, яке відбулося за останні півкроку, ніяк не вплинуло на ринок, ціни не стали меншими», - говорить він.  

#4

Курс долара

Курс долара у наступному місяці зупиниться на позначці 25-26 гривень і буде відносно стабільним упродовж усього листопаду.

«Сталого курсу в Україні ніколи не було, можлива незначна девальвація американської валюти. Більше 26 гривень долар піднятися не зможе,, загалом буде на рівні 25-26 гривень», - говорить економічний експерт Олександр Охріменко.

Незначне підвищення іноземної валюти можна чекати лише наприкінці місяця.

#5

МАУ закриває частину рейсів

Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» повідомила про закриття частини маршрутів з 16 листопада 2019 року.

Через збитковість авіакомпанія скасує рейси до Риги, Мінську, Амману і Пекіну. Частота польотів на середньомагістральних маршрутах з Києва в Європу та Азію буде скорочена до одного разу на день. Виняток становитимуть лінії з Києва до Лондона і Вільнюс, де польоти будуть виконуватися два рази на день, а також маршрути з Києва в Стамбул, Тель-Авів і Тбілісі, де рейси будуть виконуватися кілька разів на день.

На внутрішніх напрямках скорочення частоти польотів торкнеться рейсів з Києва до Херсона, Запоріжжя та Івано-Франківська. Польоти на цих маршрутах будуть відбуватися щодня, а не два рази в день, як це зараз.

Читайте також: На Різдво українців чекають довгі вихідні

Читайте також: У Кабміні дали старт скасуванню трудових книжок і пояснили, як це працюватиме