Івана не повернути, а за Світлану боротимемось – родичі підозрюваної у вбивстві бpата

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 8 квітня 2021, 17:50

21-річну дівчину підозрюють в убивстві молодшого брата у Піщаному Броді 30 березня. В прокуратурі кажуть, що це – одне з найжахливіших убивств малолітньої дитини, які траплялися на Кіровоградщині. Що призвело до трагедії та яке покарання загрожує підозрюваній, з’ясовувала журналістка Точки доступу.

Слідство вважає: сестра на смерть забила брата через побутовий скандал. Коли хлопчик знепритомнів, а вона прийшла до тями, подзвонила рідному дядькові і повідомила, що школяр не дихає. Родич миттю приїхав, але будинок був зачинений зсередини. Якийсь час племінниця не відчиняла, а коли відчинила, тримала на руках брата. Хлопчик був без свідомості.

Дівчина промовила, що її ув’язнять. Сторонніх осіб в будинку свідок не бачив. Після цього відразу повіз потерпілого до лікарню, - йдеться в матеріалах Добровеличківського районного суду.

Попри намагання лікарів запустити серце, в реанімації в Добровеличківці дитина померла.

За попередніми даними, конфлікт стався, оскільки 9-річний Іван відмовився прибирати. Сестра заходилася його бити. Удари наносила по всьому тілу. Наразі слідство не встановило конкретного знаряддя вбивства. Однак на місці злочину правоохоронці виявили кухонну качалку зі слідами бурого кольору. Одяг, в якому підозрювана і потерпілий були під час конфлікту, не знайшли.

Люди в селищі шоковані. Увечері сусіди бачили, як школяр згрібав граблями сіно, а зранку селище сколихнула звістка про смерть хлопчика.

Ніхто нічого не чув, нічого не бачив. Це було вночі кажуть. Зранку вже побачили міліцію біля будинку, – каже сусід Володимир.

Місцеві говорять, що й припустити не могли, що Світлана здатна на подібне. Дівчина, зазначають, спокійна і роботяща.

Світлану цю знаю добре, і Ваню. Він біля мого будинку часто чекав на автобус. Адекватна, нормальна сім’я. Що в них трапилося там, я сам не розумію, люди всі такі, чесно кажучи, в шоці. Ну, як то кажуть, чужа сім’я – темний ліс, – додає сусід Олександр.

У сільраді твердять, що родина нічим не вирізнялася з-поміж інших. Матір востаннє бачили, коли вона приносила довідку про смерть сина. Від коментарів на камеру відмовляються і кажуть, що співпереживають жінці:

Розумієте, один помер, другу посадять, а середній син тяжко невиліковно хворий.

Двох синів і дочку мати виховувала сама. Скарг на родину не було, - коментує начальниця служби у справах дітей Піщанобрідської сільської ради Наталія Тарасенко:

Ця сім’я на обліку не перебувала. За весь час не було жодних повідомлень від населення, закладу освіти, від поліції стосовно цієї родини, щодо цієї дівчини.

Світлана здобула професію кухаря у Піщанобрідському професійному аграрному ліцеї. За час навчання проявила себе старанною, здібною, працелюбною ученицею, - йдеться в матеріалах слідства. Останні пів року мати дівчини лікувала середнього сина у Києві. Дочка у селі не працювала, але доглядала молодшого брата й тримала чимале господарство, – розповідають місцеві. Жили родичі за рахунок продажу молока. Припускають, дівчина просто не витримала навантаження.

Вона з дитинства корови водила. Маленька дівчинка, а дві корови тягне – бугаї. Вона дуже роботяща, оце в неї, мабуть, на нервовому ґрунті, сталося. Вона білого світу через роботу не бачила. Якщо не помиляюся, то зараз в них три корови, телиця, кури… І та дівчинка сама, все сама, – говорить місцевий житель Валерій.

Трагедія сталася випадково, – певні родичі. Івана не повернути, а за Світлану готові боротися.

Мені його ніхто не підніме і іншого не дасть. А мені треба цю виручити і спасти, - плаче бабуся.  

В прокуратурі твердять: йдеться не про один фатальний удар, а про побиття.

Дитина померла від ряду численних травм, від гематом, від крововиливу і відповідного шоку внутрішніх органів. Там дуже тяжкі тілесні ушкодження, які, згідно висновку лікарів, призвели до смерті, - підкреслює начальниця відділу захисту інтересів дітей Кіровоградської обласної прокуратури Алла Мороз.

За матеріалами Добровеличківського районного суду, сестра завдала братові не менше десяти ударів по тілу, "заподіявши тілесні ушкодження у вигляді множинних поверхневих травм живота, спини, тазу, кінцівок, геморагічного шоку".

Ударів було багато і ті фото, які в нас сьогодні наявні в матеріалах кримінального провадження, ми їх не можемо демонструвати через їхню жахливість і розкриття таємниці досудового розслідування, але там однозначно не один удар, – зазначає Алла Мороз.

Наразі Світлану затримали за підозрою в умисному вбивстві малолітньої дитини. За словами самої дівчини, вона хотіла покарати брата за непослух.

Так як її брат не хотів працювати, вона з метою покарати його за негарну поведінку, вдарила десять разів ременем по спині та двічі – дерев’яною палицею по ногах, – йдеться в поясненнях дівчини слідчим.

Якщо провину Світлани доведуть, їй загрожує від десяти до 15 років тюрми, або ж довічне ув’язнення. Правоохоронці припускають, що ймовірно в рамках розслідування дівчині призначать судово-психіатричну експертизу.


Лілія Кочерга, спеціально для Точки доступу


Читайте також: На Кіpовогpадщині 46-pічну жінку підозpюють у вбивстві pідної сестpи