Кіровоград не має стратегії розвитку

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 1 жовтня 2015, 15:18

  • visibility 24 перегляда

Харків, Запоріжжя, Миколаїв, Кіровоград, Черкаси та Луцьк (тобто четверть обласних центрів України) не мають стратегій розвиткудосі не мають власних стратегій розвитку.

А стратегії ще 9 міст містять значні прорахунки. Це виходить з результатів аналізу практик підзвітності та прозорості органів місцевої влади, який 30 вересня в Інформаційній агенції «УкрІнформ» презентували експерти Центру політчиних студій та аналітики.

«Без стратегії розвитку місто може розвиватися лише хаотично, не маючи чіткого бачення майбутнього, - стверджує експерт Центру політичних студій та аналітики Сергій Корнилюк. – Наш аналіз стратегій розвитку великих міст України показав, що місцеві чиновники не приділяють достатньо уваги стратегічному плануванню. Лише 7 з 24 міст-обласних центрів змогли розробити та затвердити якісні стратегії розвитку».

За словами експерта, аналіз стратегій розвитку міст демонструє відсутність в Україні єдиної методології їх розробки. Документ не є обов’язковим для створення та публікації. Відсутні офіційні типові методичні рекомендації стосовно їх розробки, моніторингу та оцінки ефективності виконання. Стратегічні плани міст суттєво відрізняються за структурою та якістю розробки.

Головним недоліком більшості стратегій є відсутність конкретики, дійшли висновку експерти.

!міста